ADV
Wiadomości
Trending

Komenda Powiatowa Strazy Pożarnej w Brzesku z nową stroną www

Na początku 2021 do lamusa odeszła dotychczasowa strona internetowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku (www.straz.brzesko.pl). W ramach integracji i rozwoju serwisu „Mój Gov” serwisy komend powiatowych i wojewódzkich Państwowych Straży Pożarnych zostały przeniesione na serwery rządowe. Strona Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku dostępna jest pod adresem: https://www.gov.pl/web/kppsp-brzesko/.

Nowa strona jest dużo skromniejsza wizualnie od dotychczasowej. Brakuje na niej z pewnością wielu danych, jakie były na stronie archiwalnej (na szczęście ta jest jeszcze dostępna). Niestety wyszukiwarka google nie indeksuje jeszcze nowej strony, dlatego na hasło „straż Brzesko” nadal pojawiają się nieaktywne odnośniki do starej wersji strony.

Dostępność cyfrowa, bezpieczeństwo i oszczędności – to wg Ministerstwa Cyfryzacji najważniejsze zalety portalu gov.pl. GOV.pl – to serwis, w którym – w jednym miejscu – obywatel może znaleźć strony internetowe wszystkich ministerstw, ale i wielu innych instytucji publicznych. Wszystkie spełniają wymogi bezpieczeństwa i dostępności cyfrowej. Interfejs dla wszystkich stron w domenie gov.pl jest tożsamy i przypomina ten, jaki od dłuższego czasu proponowała strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Pod adresem http://archiwum.straz.brzesko.pl/ <== pozostanie dostępna archiwalna strona Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

IB / PSP Brzesko

Podobne artykuły

Jeden komentarz

  1. Nie widzę, żeby strona spełniała jakiekolwiek zasady dostępności cyfrowej dla osób z niepełnosprawnościami (głównie wzroku). Nie mam bladego pojęcia jak włączyć kontrastową wersję strony, powiększyć font lub włączyć fokusowanie linków.

Back to top button