ADV
1
Wiadomości
Trending

Jubileusz par małżeńskich z Gminy Iwkowa / zdjęcia

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej po raz kolejny uhonorował mieszkańców Gminy Iwkowa medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Przyznawane są one parom jeden raz w życiu, jeśli w jednym związku małżeńskim wytrwały wspólnie ze sobą pięćdziesiąt lat. Dostojni Jubilaci odebrali to symboliczne wyróżnienie podczas spotkania przygotowanego specjalnie dla nich i ich rodzin przez władze naszej gminy.

Uroczystość z okazji pięćdziesięciolecia odbyła się w sobotę 20 listopada 2021r w Domu Weselnym Karolina w Iwkowej. W wydarzeniu, na które zostali zaproszeni dostojni Jubilaci z roku 2020 i 2021 zamieszkujący na terenie gminy, lokalny samorząd reprezentowali: Wójt Gminy Iwkowa Bogusław Kamiński, Przewodnicząca Rady Gminy w Iwkowej Dorota Kwaśna, Sekretarz Gminy Barbara Wiśniewska- Kęder oraz z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Iwkowej Iwona Pytel.

Uroczystość poprowadził Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Iwkowej Wojciech Hila zapewniając jednocześnie w ciągu całego spotkania oprawę muzyczną w wykonaniu Kapeli Iwkowianie.

Wójt Gminy Iwkowa zwracając się do dostojnych Jubilatów zaznaczył, że „każda z par świętujących Złote Gody ma swoją wyjątkową i niepowtarzalną historię, a jubilatów tu obecnych łączą miłość, tolerancja, wzajemny szacunek, bowiem to one stanowią podstawy trwałości każdego małżeństwa. Podkreślił ogromną wartość rodziny i wyraził wielkie uznanie dla tak zacnego jubileuszu. Złożył też parom życzenia wszelkiej pomyślności, kolejnych wspólnie przeżytych lat i rocznic w zdrowiu i szczęściu.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” dla dziewiętnastu par z roku 2021 oraz piętnastu z roku 2020. Z różnych powodów osobistych, nie wszystkie z nich mogły uczestniczyć w zorganizowanym specjalnie dla nich spotkaniu jubileuszowym.

20 listopada 2021 r. w uroczystości wzięły udział trzy pary z roku 2020 i piętnaście par z roku 2021. Wśród uhonorowanych znaleźli się- rok 2020: Maria i Jan Motak, Elżbieta i Jan Stanuch oraz Anna i Jan Krzyściak. Rok 2021: Emilia i Józef Zapiór, Zofia i Roman Wnęk, Elżbieta i Stanisław Zapiór, Krystyna i Władysław Repetowski, Józefa i Henryk Zięba, Alicja i Stanisław Piechowicz, Halina i Marian Barczyk, Maria i Stefan Bodek, Maria i Edward Gryz, Elżbieta i Jan Szot, Aniela i Eugeniusz Bodek, Bernarda i Edward Maciaś, Janina i Czesław Klimas, Anna i Aleksander Łaźnia, Kazimiera i Kazimierz Kurzydło.

Gratulujemy!

Galeria zdjęć <==

iwkowa.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button