ADV
Wiadomości

SERIA NIEBEZPIECZNYCH ZDARZEŃ NA DROGACH W TARNOWIE ORAZ POWIECIE

Cztery groźnie wyglądające wypadki i aż 7 kolizji odnotowali tarnowscy policjanci tylko w ciągu jednego dnia w poniedziałek. Kierowco – warunki atmosferyczne uległy zdecydowanemu pogorszeniu, uważaj podczas swojej podróży.

Zaledwie w ciągu kilku godzin pomiędzy 14, a 16.30 tarnowscy policjanci ruchu drogowego angażowani byli w poniedziałek do likwidowania skutków zdarzeń drogowych w Ładnej, Pławnej, Wróblowicach i Tarnowie.

W Ładnej na niemal dwie godziny został zablokowany wyjazd z Tarnowa w kierunku Pilzna i wjazd do Tarnowa od strony Krakowa. Na ślimaku doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Jak się okazało kierująca samochodem osobowym, na łuku drogi straciła panowanie nad swoim samochodem i uderzyła w ciężarówkę, która wjeżdżała na węzeł w kierunku centrum Tarnowa. Oba pojazdy zablokowały całkowicie wjazd i wyjazd tą częścią węzła. Groźnie wyglądające zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, a sprawca został ukarany mandatem karnym.

Podobnie było w Pławnej. Na łuku drogi wojewódzkiej 981, na wysokości stacji PKP kierująca samochodem osobowym fiat, również straciła panowanie nad kierowanym samochodem i uderzyła w prawidłowo jadącego mieszkańca Gorlic, który podróżował fordem. Kierowca forda jechał do Bobowej, natomiast kierująca fiatem w przeciwnym kierunku. W tym miejscu także doszło do całkowitego zablokowania drogi wojewódzkiej.

Brak należytej koncentracji i nieprawidłowy manewr omijania był przyczyną kolejnego wypadku drogowego, tym razem w miejscowości Wróblowice, koło Siemiechowa. Kierowca osobowego forda wioząc dwóch pasażerów utracił kontrolę nad swoim samochodem i wypadł z drogi, kończąc swoją podróż w przydrożnym rowie.

W każdym z tych przypadków ranni trafili do tarnowskiego szpitala, gdzie zostali poddani podstawowym badaniom i konsultacji lekarskiej. Ich stan nie wymagał hospitalizacji, a życie i zdrowie nie jest zagrożone.

Nieco inaczej było w Tarnowie. Na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ks. Sitki i Goldhammera, kierowca osobowego suzuki potrącił 48-letnią tarnowiankę, która z urazem głowy trafiła do tarnowskiego szpitala. Jej życiu i zdrowi również nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wszystkie te zdarzenia zostaną poddane analizie w ramach prowadzonych postępowań przez Komendę Miejska Policji w Tarnowie.

Zwracamy uwagę wszystkim kierowcom, że warunki drogowe uległy zdecydowanemu pogorszeniu. Wczorajszy padający deszcz, zalegające na poboczach mokre liście powodują, że droga hamowania znacznie się wydłuża. Dodatkowo opony letnie w takich warunkach również nie spełniają już swojej roli. Apelujemy o zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do aktualnie panujących warunków atmosferycznych.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button