ADV
Kultura

Jedna z 10 najciekawszych Nocy Bibliotek odbyła się w bibliotece w Brzesku!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku ponownie została wyróżniona w konkursie Nocy Bibliotek i Platona. Brzeska biblioteka znalazła się w gronie 10 bibliotek, które doceniono za organizację najciekawszych wydarzeń w ramach odbywającej się w październiku akcji Nocy Bibliotek. Nagrodą jest czytnik e-booków dla biblioteki!

Relację i zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć https://www.bibliotekabrzesko.pl/aktualnosci/756/noc-bibliotek-2021-czytanie-wzmacnia.html.

Dla przypomnienia – brzeska biblioteka zdobyła nagrodę również z zeszłym roku, gdy tematem przewodni był „Klimat na czytanie”, o czym przeczytacie https://www.bibliotekabrzesko.pl/aktualnosci/709/klimat-na-czytanie-w-brzeskiej-bibliotece-noc-bibliotek-2020.html.

– Dziękujemy organizatorom za docenienie naszej pracy, a wszystkim czytelnikom za to, że zachcieli tego dnia – i wieczoru – być z nami w bibliotece! – czytamy na stronie internetowej brzeskiej biblioteki.

W trudnym czasie pandemii nie zrezygnowały z dodatkowych aktywności, a przeciwnie – wspaniale pokazały, że są miejscami, w których można wyjątkowo poczuć wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności.

Większości wydarzeń towarzyszyła radość spotkania – w gościnnych, klimatycznych przestrzeniach bibliotek, niekiedy plenerowo, a czasem z konieczności zdrowotnej online, ale zawsze z niekonwencjonalnymi pomysłami, humorem, wiedzą i zaangażowaniem.

PiMBP w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button