ADV
Wiadomości
Trending

132 mieszkania powstaną w Powiecie Brzeskim. Najwięcej w Gminie Borzęcin

Będzie więcej tanich mieszkań w województwie małopolskim. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Małopolska zaprezentowała wizualizacje dla szesnastu inwestycji.

W ramach projektu w Powiecie Brzeskim powstanie 132 lokali mieszkalnych, w tym w Okocimiu (Gmina Brzesko) powstanie 40 mieszkań, w Gminie Gnojnik – 40 lokali, oraz najwięcej, bo aż 52 lokale w zabudowie szeregowej w Gminie Borzęcin.

11 sierpnia 2022 r. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusza Urbana, I Wicewojewody Małopolskiego Ryszarda Pagacza oraz prezesa spółki SIM Małopolska. Podczas konferencji przedstawiono wizualizacje dla szesnastu inwestycji mieszkaniowych zaplanowanych w regionie, a także kwoty dofinansowania pozyskanego na ten cel z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Małopolska z siedzibą w Brzesku działa od 2 sierpnia 2021 roku. Udziałowcami spółki, poza Krajowym Zasobem Nieruchomości, jest szesnaście małopolskich gmin: Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Ryglice, Tuchów, Borzęcin, Korzenna, Stary Sącz, Zakliczyn, Trzciana, Wierzchosławice, Miechów, Wieliczka, Brzesko, Ciężkowice, Gorlice oraz Rabka-Zdrój. W ww. gminach wybudowanych zostanie łącznie 955 lokali mieszkalnych. Wszystkie szesnaście gmin – założycieli spółki wystąpiło do Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa z wnioskiem o pokrycie 10% kosztów realizacji każdej z inwestycji, dzięki czemu udało się pozyskać aż 26 859 637,07 zł.

-To jest program, który ma ułatwić zdobywanie mieszkania szczególnie młodym ludziom, którzy startują w swoje dorosłe życie(…) – zauważył I Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz.

Zgodnie z przedstawionymi koncepcjami mieszkania w ramach SIM będą się znajdować w budynkach wielorodzinnych lub szeregowych. Będą miały od jednego do czterech pokoi oraz powierzchnię od blisko 30 do 70 metrów kwadratowych.

Krajowy Zasób Nieruchomości

Wizualizacja Borzęcin

Wizualizacja Brzesko

Wizualizacja Gnojnik

Podobne artykuły

Back to top button