ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Zderzenie busa i samochodu osobowego w Rzezawie. 13 osób rannych / 14 sierpnia 2022 r.

W niedzielę 14 sierpnia 2022 r. kilkanaście minut po godzinie 1 w nocy na 462 km autostrady A4 na wysokości miejscowości Rzezawa, pas w kierunku Brzeska doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz osobowego busa. W zdarzeniu poszkodowanych zostało aż 13 osób z obu pojazdów. Trafili oni do szpitali w Krakowie, Brzesku, Bochni i w Tarnowie. Kierowca forda – 24 latek z powiatu żywieckiego miał 1 promil.

Oba pojazdy wypadły z jezdni i zjechały do głębokiego rowu, a bus dodatkowo dachował.

– Według wstępnych ustaleń kierujący fordem focusem najprawdopodobniej zajechał drogę busowi marki Mercedes Sprinter i tym samym doprowadził do zderzenia. Oba samochody wypadły z jezdni. Kierujący fordem 24-latek z powiatu żywieckiego był nietrzeźwy – przekazała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Na miejscu zdarzenia działania prowadzili strażacy z JRG Bochnia wraz z druhami z OSP KSRG Rzezawa. Ze wzgledu na liczbę poszkodowanych na miejsce skierowano aż 7 Zespołów Ratownictwa Medycznego. Działania prowadzili także funkcjonariusze Policji oraz Służby Autostradowej.


foto: OSP Rzezawa

IB / OSP Rzezawa

Podobne artykuły

Back to top button