ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

15-latek odpowie przed sądem za obrazę nauczyciela

Nastolatek z Tarnowa, który w wulgarny sposób nazwał swoją nauczycielkę odpowie za znieważenie pedagoga przed sądem dla nieletnich.

Do nieprzyjemnego incydentu doszło końcem kwietnia podczas nauki zdalnej. Zamiast skupić się lekcji hiszpańskiego, 15-latek grał w tym samym czasie na komputerze z kolegami. Zapomniał przy tym, że nie wyciszył mikrofonu i w wulgarny sposób wyraził się do znajomych o swojej nauczycielce, a ta uznała za stosowne zgłosić zachowanie ucznia policji.

Sprawą zajmowali się policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód. Po wykonaniu niezbędnych czynności przesłuchali nastolatka w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, a zaraz potem przekazali akta do sądu rodzinnego.

Polskie prawo gwarantuje nauczycielom ochronę na równi z policjantami i innymi funkcjonariuszami publicznymi. Zatem podczas wykonywania swojej pracy, pedagodzy mają zapewnioną dokładnie taką samą ochronę jak funkcjonariusze na służbie. W konsekwencji ściganie przestępstw w nich wymierzonych ścigane jest z urzędu, a sprawcom grożą kary grzywny, ograniczenia wolności oraz pozbawienia wolności do roku.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast