ADV
Sport

Czas na FINAŁ!

Wielkimi krokami zbliża się Finał PGNiG Pucharu Polski. Grupę Azoty SPR Tarnów czeka ciężki sprawdzian umiejętności, ale także niepowtarzalna szansa, aby zapisać się na kartach historii.

Dla Grupy Azoty SPR Tarnów już sam udział w finale pucharowych rozgrywek to największe osiągnięcie w historii klubu. Tarnowski zespół jeszcze nigdy nie wywalczył medalu w Pucharze Polski, a teraz jest go już w zasadzie pewien. Pozostaje tylko kwestia koloru i choć wielu uważa, że wszystko jest już przesądzone i tarnowianie nie mają szans na zwycięstwo, to zawodnicy z pewnością zrobią wszystko, by zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Drugi finalista, Łomża Vive Kielce to utytułowany klub z wieloletnimi tradycjami oraz światowej klasy zawodnikami. Swoje mecze rozgrywa także w europejskiej Lidze Mistrzów. W obecnym ligowym sezonie zdobył 10. z rzędu, a 18. w historii mistrzostwo Polski. Mają na swoim koncie także 11 zwycięskich finałów Pucharu Polski z rzędu i 16 w całym swoim dorobku. Łącznie w finale Pucharu Polski występowali aż 24 razy i z pewnością w niedzielę do swojej kolekcji będą chcieli dołożyć kolejne trofeum.

Drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów dopiero nabiera doświadczenia w piłce ręcznej na najwyższym poziomie w kraju i sam fakt awansu do finału PGNiG Pucharu Polski niespełna dwa lata po awansie do PGNiG Superligi jest czymś wyjątkowym. Faktem jest, że tarnowianie dość szczęśliwie losowali przeciwników w teorii bardziej będących w ich zasięgu, ale rywale również nie znajdowali się w tym miejscu przypadkiem. Podopieczni Patrika Liljestranda trzema zwycięskimi meczami z kolejno SMS ZPRP Kielce, Torus Wybrzeżem Gdańsk oraz Zagłębiem Lubin zasłużyli sobie na udział w finale rozgrywek.

Choć w niedzielnym meczu łatwo wskazać zdecydowanego faworyta, to nie możemy zapomnieć, że sport kochamy za nieprzewidywalność. Również w piłce ręcznej może wydarzyć się wszystko i każda drużyna ma swoje zarówno wyjątkowo dobre, jak i wyjątkowo słabe dni. Zawodnicy Grupy Azoty SPR Tarnów mogą zagrać ten szczególny dla nich mecz z luźną głową, ponieważ to nie oni muszą tutaj coś udowadniać. Dla tarnowskich kibiców już zwyciężyli i na początku tego sezonu z pewnością nie spodziewali się tego, że już za kilka dni będą mogli wspierać niebiesko-białych w finałowej walce o Puchar Polski.

Jest to wydarzenie wyjątkowe dla fanów piłki ręcznej z całej Polski. Po wielu latach dominacji głównie Łomży Vive Kielce i Orlenu Wisły Płock finał w takim składzie jest czymś nowym. Zawodnicy Grupy Azoty SPR Tarnów na pewno postarają się, aby godnie zastąpić jego stałych bywalców i zapewnić widzom ciekawe widowisko. O tym, czy im się uda przekonamy się już w niedzielę! Start spotkania o godzinie 20:00. Mecz będzie transmitowany na kanale TVP Sport. Serdecznie zapraszamy!

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button