TOPTOP
Wiadomości

Przekazanie promesy dla OSP Łoniowa na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego

W czwartek 27 maja 2021 r. na placu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie druhowie z OSP Łoniowa wraz z wójtem Wiesławem Kozłowskim odebrali promesę na zakup średniego wozu strażackiego.

W apelu zorganizowanym przez Wojewodę Małopolskiego Łukasza Kmitę uczestniczył małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Filipek, a także posłowie z terenu Województwa Małopolskiego.

Władze Gminy Dębno oraz strażacy z OSP Łoniowa mają z pewnością niemałe powody do zadowolenia. Cena zakupu jednego pojazdu ratowniczo-gaśniczego to od 760 tys. zł do 960 tys. zł.

– Serdecznie dziękuję za wsparcie odnośnie pozyskania środków Pani Poseł na Sejm Józefie Szczurek-Żelazko – mówi Wiesław Kozłowski wójt Gminy Dębno.

To najczęściej właśnie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych są pierwsze na miejscu wypadków drogowych. Zawsze obecne tam, gdzie ludziom grozi niebezpieczeństwo. Pożary, powodzie, wichury i wszelkie sytuacje kryzysowe pokazują, jak ogromna jest wartość ich pracy. Pracy, która bywa służbą 24 godziny na dobę. Do tego niezbędny jest dobry sprzęt. Dlatego te od kilku lat do jednostek OSP trafia co roku kilkaset nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Środki na zakup samochodów pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Częściowo zakup samochodów zostanie sfinansowany z dotacji Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz wkładu własnego samorządów. Dofinansowanie z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyniesie łącznie 5 270 000 zł, natomiast z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – 1 766 000 zł, zaś KSRG – 4 048 000 zł.


foto: fb Wiesław Kozłowski
IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast