ADV
Wiadomości
Trending

Sprawny, ale nie działa. System informacji pasażerskiej na dworcach w Sterkowcu i Biadolinach

W środę 22 lutego 2023 r. na łamach Informatora Brzeskiego poruszyliśmy sprawę niesprawnego od ponad roku Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, który został zabudowany na nowo powstałych, Innowacyjnych Dworcach Kolejowych (IDS) w Sterkowcu i Biadolinach Szlacheckich. Pomimo monitów ze strony mieszkańców do zarządcy obiektów sytuacja nie ulegała zmianie, a korespondencja jest ignorowana.

W odpowiedzi na zapytanie, jakie w imieniu mieszkańców zadaliśmy w Biurze Komercjalizacji, Komunikacji i Promocji Polskich Kolei Państwowych S.A. napłynęła odpowiedź.

– Urządzenia, z których zbudowane są systemy dynamicznej informacji podróżnych (tablice elektroniczne) i systemy zapowiedzi głosowych na dworcach w Biadolinach i Sterkowcu są sprawne.

Obecnie pracujemy nad podłączeniem ich do zewnętrznych systemów automatycznych. Dzięki temu informacja podawane na wyświetlaczach elektronicznych i w zapowiedziach głosowych będą aktualizowane w czasie rzeczywistym, czyli np. w przypadku opóźnienia pociągu taka informacja będzie podawana na elektronicznych tablicach i w formie zapowiedzi głosowych.

Prace związane z wdrożeniem automatyki dla systemów planujemy zakończyć w II kwartale 2023 roku, wtedy też elektroniczne tablice i nagłośnienie zostaną ponownie uruchomione – informuje Bartłomiej Sarna.

O irytacji użytkowników dworców kolejowych w Sterkowcu i Biadolinach pisaliśmy w materiale:

Fuszerka na dworcach w Sterkowcu i Biadolinach. Mieszkańcy poirytowani zachowaniem PKP <==

Foto: nadesłane

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button