ReligiaSportWiadomości

Puchar Frassatiego. Większość medali dla brzeskiego klubu KS Jakub

Na stoku w Słotwinach obyły się zawody narciarskie o puchar im. Piotra Jerzego Frassatiego. W ten sposób uczczono patrona Katolickiego Schroniska Młodzieżowego, które działa przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy-Zdroju. Zawody narciarskie odbył się z okazji 122. rocznicy urodzin patrona.

Młodzi narciarze z sanktuarium św. Jakuba z Brzeska zgarnęli większość medali. W parafii Czchów rośnie jednak konkurencja.

Zawody odbyły się na słotwińskim stoku narciarskim 25 lutego 2023 r. Wzięło w nich udział prawie 100 uczestników, którzy startowali w różnych kategoriach wiekowych.

Wśród narciarzy byli m.in. przedstawiciele parafii w Czchowie.

– Z naszej grupy najlepsza okazała się Zuzanna Kołodziej, na drugim miejscu Amelia Pachocińska, a na trzecim Tomasz Nosek – informuje ks. Jacek Walczyk, wikariusz w Czchowie.

Pokaźną reprezentację przygotowali na konkurs ministranci i lektorzy z parafii św. Jakuba z Brzeska, należący do Klubu Sportowego Jakub.

W kategorii open I miejsce zajął Bartłomiej Okas, a II miejsce Maciej Repetowski. W kategorii młodzież zwycięzcą okazał się Ignacy Bujak, a na drugim uplasował się Jakub Pacura.

I miejsce w kategorii dzieci starsze zajął Karol Krokosz. Medaliści z Brzeska byli też w kategorii dzieci młodsze: I miejsce zajął Franciszek Myszka.

– W zawodach wzięło udział 13 uczestników naszego klubu oraz opiekun ks. Marcin Natonek. Wszyscy otrzymali medale i dyplomy za uczestnictwo – informuje parafia św. Jakuba w Brzesku.