ADV
Wiadomości

16 litrów krwi pozyskane podczas sobotniej akcji krwiodawstwa / zdjęcia

W minioną sobotę, 12 lutego 2022 r. w budynku Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łoniowej odbyła się Walentynkowa Akcja Krwiodawstwa – Podaruj kroplę miłości. Tym razem 35 osób oddało łącznie 16 litrów krwi. W gronie krwiodawców nie zabrakło strażaków z zaprzyjaźnionych jednostek OSP. Strażacy z OSP Łoniowa znani są w regionie z cyklicznych akcji krwiodawstwa.

Na uwagę zasługuje fakt, że akcja krwiodawstwa poprzedziła uroczyste przekazanie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Łoniowa.

– Jak oddać krew to tylko w Łoniowej! Jesteśmy już po kolejnej akcji oddawania krwi na której udało się zebrać około 16 litrów. Dziękujemy krwiodawcom oraz wszystkim chętnym.

Na pomoc w pozyskaniu tego bezcennego daru mogliśmy liczyć na jednostki z Ochotniczych Straży Pożarnych z Rzezawy, Lewniowej, Dębna i Jadownik oraz przedstawiciela policji – poinformował Krzysztof Bielecki – prezes Klubu HDK działającego przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łoniowej.

Dla uczestników organizatorzy przygotowali dodatkowo drobne upominki.

Akcja krwiodawstwa została objęta patronatem Wójta Gminy Dębno – Wiesława Kozłowskiego oraz patronatem honorowym Wicemarszałka Województwa Małopolskiego – Łukasza Smółki i Radnej Sejmiku Województwa Małopolskiego – Anny Mikosz.


foto Maciej Mazur
IB / OSP Łoniowa

Podobne artykuły

Back to top button