ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

17. Małopolski Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

22 maja rozpocznie się 17. Małopolski Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Organizatorzy zapowiadają wiele niespodzianek. Jedno jest pewne – utwór „Caruso” po raz pierwszy na żywo zaśpiewają Alicja Węgorzewska i Marek Piekarczyk. Zaplanowany jest także recital Justyny Steczkowskiej. W tym dniu muzyka dosięgnie Korony Ziemi – co kryje się pod tym tajemniczym tytułem?

Otóż, za sprawą bohaterów, którzy pomimo swoich niepełnosprawności zdobyli szczyty z tzw. Korony Ziemi, przeniesiemy się na wyżyny możliwości człowieka i poznamy niezwykłych ludzi.

Piotr Pogon, człowiek, który od ponad czterdziestu lat zmaga się z chorobą nowotworową, przeszedł resekcję płuca i wciąż jest pod opieką onkologów,  stanął na szczycie Kilimandżaro, Elbrusu, Aconcagui i Denali.

– Po operacji lekarz zasugerował Piotrowi, żeby poszukał sobie mieszkania w bloku z windą. Ewentualnie na parterze lub pierwszym piętrze, bo z wychodzeniem po schodach może mieć problem. W kontekście późniejszych dokonań brzmi to nieprawdopodobnie – mówi dziennikarz Marcin Gazda, współautor książki „W POGONi za Życiem”.

Kolejny bohater wieczoru to Łukasz Żelechowski, niewidomy od urodzenia pasjonat muzyki i  gór, zdobył 3 z ww. szczytów wspólnie z Piotrem. Wyprawom towarzyszyły niezwykłe historie, które będzie można usłyszeć w środę. Organizatorzy nie chcą zdradzać więcej szczegółów – warto więc przyjść i posłuchać muzyki w Koronie Ziemi.

Patronat Honorowy: Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”.

Partnerem Głównym jest Województwo Małopolskie.

Organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”.

Współpraca: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Bochni.

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Współfinansowanie: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Złoty Sponsor: Dandav.

Sponsor Generalny: Powiat Bocheński.

Sponsor Wiodący: F.H.U. Dariusz Brzegowy

Sponsor wspierający: KATMANDU Meble.

Sponsor: Miasto Bochnia, MPL Services, Galeria Rondo, Air Tech Bud, Regis Food Technology, IGLOO, Farmer – Łukasz Kłósek, Hotel SUTORIS, Społem PSS, KOMPUTERIA, Planeta Kawy, Hotel Zalesie, Art Sklep – Bogdan Burski, MDK, MOSiR, BZUK, CamLew Studio, Hotel Panorama, Kopalnia Soli, Foto Atelier Famielec, Gospoda nad Rabą, Studio Akces, Wydawnictwo REGIS, EKOMBUD, Usługi Biurowe Marzena Kołodziej, WEMIK TRANS GROUP SP. z o.o.

PLAKAT

sp

blank

Podobne artykuły

Back to top button