Wiadomości
Trending

2 kolejne zakażenia koronawirusem w Powiecie Brzeskim / 13 września 2020 r.

O 2 osoby zwiększyła się liczba zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim w niedzielę 13 września 2020 r. Łączna liczba zakażonych wzrosła do 154 osób. W porannym komunikacie sanepid poinformował o 1 nowym zakażeniu w Gminie Dębno i 1 w Gminie Gnojnik. Osoby u których wykryto zakażenie przebywają w izolacji domowej.

Bieżąca sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim

Aktualnie w Powiecie Brzeskim są 23 aktywne przypadki koronawirusa. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Brzesku z grupy aktywnych zakażeń w izolacji przebywa 18 osób, a hospitalizacji zostało poddane 5 osób. Zwiększyła się również liczba osób objętych kwarantanną – do 429.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 13 września 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 13 września 2020 r. na terenie Polski stwierdzono 74,152 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 2188 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 8 794 osób (w tym aktywnych 2172). Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 168 osób – w tym 12 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19. Jedna trzecia wszystkich zgonów w Małopolsce dotyczy Powiatu Bocheńskiego.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarłe. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 6 454 osób. W Powiecie Brzeskim 127 osób. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 1232(poprzednia doba: 2247).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 13 września 2020 r.

Zakażonych – 154 osoby
Izolacja – 18 osób
Hospitalizacja – 5 osób
Ozdrowieńcy – 127
Osoby w kwarantannie – 429
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 56
Gmina Szczurowa – 16
Gmina Dębno – 15
Gmina Borzęcin – 30
Gmina Gnojnik – 10
Gmina Iwkowa – 16
Gmina Czchów – 11

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast