ADV
Wiadomości

25 osób zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim / 4 kwietnia 2020 r.

Ponownie zwiększyła się liczba zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim. Wg danych opublikowanych przez Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego nt sytuacji epidemiologicznej w Małopolsce (stanu na dzień 4.04.2020 r., godz. 8:00) w Powiecie Brzeskim zakażonych jest już 24 osoby. Z kolei w komunikacie opublikowanym o godzinie 10:10 przez Małopolski Urząd Wojewódzki pojawia się informacja o kolejnych 4 osobach – po zsumowaniu danych jakie do tej pory przekazał Małopolski Urząd Wojewódzki wynika że osób zakażonych jest łącznie 25. Różnica wynika prawdopodobnie z różnych godzin publikacji danych.

Niemniej aktualnie liczba zakażonych stawia Powiat Brzeski w pierwszej trojce w skali Województwa Małopolskiego. To niechlubny awans z czwartej pozycji.

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 3503 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem są 73 ofiary śmiertelne. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 276 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 5 osób. 

 

Apel ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego niezmiennie pozostaje aktualny. Jest tyle rzeczy do zrobienia w domu!

– Apeluję jeszcze raz do wszystkich, nie bagatelizujmy sytuacji, nie traćmy czujności — pozostańmy w domach – apelował w poniedziałek 30 marca 2020 r. minister Łukasz Szumowski.

Co robić w sytuacji zagrożenia?

Osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w żadnym wypadku nie powinny się zgłaszać do lekarza rodzinnego ani do SOR-u!

W związku z powyższym apelujemy aby mimo ogromnego stresu nie narażać niepotrzebnie lekarzy i placówek służby zdrowia. Jeden chory pacjent może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni! Należy postępować zgodnie z wytycznymi i kontaktować się bezpośrednio ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzesku. We współpracy z nimi pacjent zostanie przetransportowany do specjalistycznego szpitala zakaźnego. 

Co więc powinny zrobić?

  • bezzwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną PSSE w Brzesku
    ul. Okocimska 44 32-800 Brzesko tel: 14 686 12 70 / telefon alarmowy tel. 608 609 745
    email: brzesko@psse.malopolska.pl
  • zgłosić się do oddziału zakaźnego. Lista szpitalnych oddziałów chorób zakaźnych na terenie Małopolski znajduje się poniżej
  • zadzwonić na specjalną całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: 800 190 590

IB / WSSE Kraków / MUW

Podobne artykuły

Back to top button