ADV
Wiadomości
Trending

29 finał WOŚP w Powiecie Brzeskim

W niedzielę 31 stycznia 2021 na całym świecie ponownie głośno zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Pieniądze zebrane w 29. Finale WOŚP zostaną przekazane oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W Miejskim Ośrodka Kultury w Brzesku od kilku tygodni trwają działania związane z 29 finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W Miejskim Ośrodku Kultury pełna mobilizacja. Zakończyła się rejestracja wolontariuszy, którzy w najbliższą niedzielę pojawią się z puszkami na ulicach miasta. Na ten dzień przygotowywane są specjalne nagrania muzyczne (tradycyjnych koncertów z wiadomych przyczyn tym razem nie będzie, zastąpią je publikowane w sieci wideoklipy), kompletowane są też przedmioty do licytacji.

– Mamy nadzieję, że 31 stycznia brzeski sztab WOŚP będzie miał sporo pracy związanej z liczeniem zawartości puszek, w które będą zaopatrzeni wolontariusze. W zeszłym roku padł absolutny rekord – w Brzesku zebrano 122 661,88 zł. Tym razem o poprawę tego wyniku będzie znacznie trudniej, ale przecież nie ma rzeczy niemożliwych – nie kryją optymizmu pracownicy MOK Brzesko.

Jak pomóc?

Ruszyły już licytacje na Allegro (https://allegro.pl/uzytkownik/mok_brzesko), w siedzibie RCKB dostępna jest sztabowa puszka stacjonarna, uruchomiona została też e-skarbonka (https://eskarbonka.wosp.org.pl/8pp7cq). Pod internetowy młotek trafi 10 okolicznościowych serduszek wykonanych tradycyjnie w brzeskiej pracowni złotniczej Krzysztofa Wrony.

W niedzielę warto śledzić profil facebookowy MOK Brzesko <==

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa organizacja finału WOŚP napotyka na wiele problemów. Jednak wszystkie osoby dobrej woli na pewno znajda sposób by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku dostępna jest także mapa puszek stacjonarnych, którą zamieszczamy poniżej.

Jak zapewnia Jurek Owsiak, zaplanowany ostatecznie na 31 stycznia br. finał WOŚP odbędzie się na pewno. Mieszkańcy Brzeska będą w nim uczestniczyć.

 


Foto: Maciej Mazur
IB / WOSP / MOK Brzesko

MAPA puszek w Powiecie Brzeskim

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button