ADV
Wiadomości
Trending

3 Albańczyków przeterminowało pobyt w ramach ruchu bezwizowego

Do Krakowa – Balic samolotem rejsowym z Tirany przyleciało 3 obywateli Albanii. Niestety cudzoziemcy nie mieli możliwości, by wjechać do Polski, ponieważ wszyscy przekroczyli dozwolony czas pobytu w strefie Schengen.

Mężczyźni podczas odprawy paszportowej okazali do kontroli ważne biometryczne paszporty, wydane przez władze Albanii. Funkcjonariusze dokonujący odprawy paszportowej stwierdzili jednak, że każdy z Albańczyków wykorzystał dopuszczalny okres pobytu na terytorium państw obszaru Schengen. Cudzoziemcy nie posiadali wiz w paszportach, ani żadnego innego dokumentu pobytowego.

W związku z powyższym Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach, każdemu z obywateli Albanii oddzielnie, wydał decyzję o odmowie wjazdu do RP. Z uwagi na fakt, iż natychmiastowy odlot obcokrajowców do Tirany nie był możliwy tego samego dnia, mężczyźni przebywali w pomieszczeniach dla cudzoziemców, którym odmówiono wjazdu do RP. Dzisiaj rano odlecieli do stolicy Albanii.

Przypominamy!!!

Według obowiązujących przepisów prawnych, pobyt cudzoziemca w strefie Schengen na podstawie ważnego biometrycznego paszportu – bez obowiązku posiadania wizy – nie może trwać dłużej niż 90 dni w ciągu każdego 180-dniowego okresu.

karpacki.strazgraniczna.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button