ADV
Wiadomości

Iwkowa i Rząchowa. Strażackie interwencje do nagłego zatrzymania krążenia

W niedzielę 3 grudnia 2023 r. strażacy z Powiatu Brzeskiego było dysponowani do dwóch zdarzeń w których doszło do zatrzymania nagłego krążenia. Niestety pomimo podjętych działań nie udało się uratować życia poszkodowanych mężczyzn.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Iwkowej. Kilka minut po godzinie 11 służby ratownicze zostały zadysponowane do zatrzymania krążenia w tej miejscowości. Mimo podjętych działań ratowników nie udało uratować się życia mężczyzny. Na miejscu zdarzenia obecni byli strażacy z PSP Brzesko oraz druhowie z jednostek OSP Iwkowa i Porąbka Iwkowska oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Do podobnego zdarzenia doszło kilka godzin później na terenie Gminy Szczurowa.

W niedzielę 3 grudnia 2023 r. kilka minut przed godziną 14:00 służby ratownicze zostały zadysponowane do miejscowości Rząchowa, gdzie u jednego z mieszkańców doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

– Po dotarciu na miejsce, ratownicy przejęli prowadzenie resuscytacji krążeniowo- oddechowej od domowników, korzystając z wyposażenia zestawu PSP R1 oraz defibrylatora AED, a następnie wspierali działania Zespołów Ratownictwa Medycznego, które wdrożyły Medyczne Czynności Ratunkowe.

Niestety, pomimo wspólnych wysiłków wielu osób, życia młodego mężczyzny nie udało się uratować – podsumowują że smutkiem przebieg akcji ratowniczej druhowie z OSP Szczurowa.

Na miejscu zdarzenia działania prowadzili strażacy z OSP Szczurowa i OSP Górka, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

OSP Szczurowa

blank

Podobne artykuły

Back to top button