ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

310 tys. zł trafi do Powiatu w w ramach projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet społeczny. Bezpieczny dom”

310 tys. zł. otrzymał Powiat Bocheński na realizację trzech projektów w ramach naboru wniosków z programu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet społeczny. Bezpieczny dom”. W wyniku rozstrzygnięcia naboru Dom Pomocy Społecznej otrzymał 250 tys. wsparcia, Dom Dziecka 50 tys., a Ośrodek Interwencji Kryzysowej 10 tys. zł.

W ramach tego przewiduje się doposażenie placówek w sprzęt i wyposażenie niezbędne do walki z epidemią COVID 19 i jej skutkami. Zakupiony zostanie m.in. aparat do dekontaminacji pomieszczeń, namiot, parawan medyczny, oczyszczacze powietrza, maty dezynfekcyjne czy lampy bakteriobójcze. Zakupione zostaną także środki ochrony indywidualnej w tym  m.in. maseczki, rękawiczki, kombinezony, fartuchy, czepki, gogle, fartuchy ochronne, ochraniacze na buty czy płyny do dezynfekcji.

Dodatkowo w Domu Pomocy Społecznej w Bochni środki przeznaczone zostaną na zapewnienie mieszkańcom i personelowi placówki miejsc noclegu, izolacji, odbywania kwarantanny . W Domu Dziecka w Bochni planuje się adaptację 2 pomieszczeń w części przyziemnej budynku z przeznaczeniem na pomieszczenia izolacji i odbywania kwarantanny oraz stworzenie punktu natryskowego.

Efektem realizacji zadań będzie stworzenie w tych  placówkach opieki całodobowej oraz odpowiednich warunków do mieszkania, pobytu czy pracy w związku z zagrożeniem i skutkami COVID-19- podsumowuje Ryszard Drożdzak Wicestarosta.

IB

Podobne artykuły

Back to top button