ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Nowe boiska sportowe w Wojniczu i w Biadolinach Radłowskich już gotowe

W Wojniczu i w Biadolinach Radłowskich powstały nowe kompleksy boisk wielofunkcyjnych. W obu przypadkach stara i zużyta nawierzchnia asfaltowa zastąpiona została nowoczesną i bezpieczną, a dotychczasowy sprzęt sportowy został wymieniony na nowy.

Dobiegły końca prace dotyczące przebudowy trzech boisk sportowych na wielofunkcyjne bezurazowe kompleksy sportowe, z których dwa powstały przy Szkole Podstawowej w Biadolinach Radłowskich i jedno przy Szkole Podstawowej w Wojniczu. W ramach realizacji zadania stare, zużyte boiska asfaltowe zastąpiły nawierzchnie poliuretanowe, a dotychczasowy sprzęt został wymieniony na nowy. Całość prac wykonała firma Greensport z Międzybrodzia Bialskiego.

Inwestycja była możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska 2019” w wysokości 240 836,00 zł. Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł 481 672,00 zł.

– Dotychczasowa infrastruktura sportowa na terenie tych placówek pozostawiała wiele do życzenia. Stan techniczny boisk nie pozwalał w pełni wykorzystać ich potencjału, między innymi do pracy z dziećmi i młodzieżą. Stąd też decyzja o podjęciu starań o uzyskanie wsparcia finansowego na stworzenie nowoczesnych kompleksów sportowych przy tych placówkach – mówi burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk. –  Dążymy do tego, aby infrastruktura rekreacyjno – sportowa na terenie naszej gminy cały czas była modernizowana i rozbudowywana. Obecnie dobiegają końca prace przy remoncie boiska w Łoponiu oraz jesteśmy w trakcie przygotowywania przetargu na modernizację boiska sportowego w Grabnie, które otrzymało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach MIRS 2020.  – dodaje.

IB

Podobne artykuły

Back to top button