ADV
Wiadomości
Trending

34 edycja Krakowiaczka w Łoniowej / 9 czerwca 2024 r.

Zapraszamy do Łoniowej na wydarzenia pn. KRAKOWIACZEK – 34. Dziecięcy Przegląd Folklorystyczny Regionu Krakowiaków Wschodnich i Pogórza Ciężkowickiego, który odbędzie się w niedzielę 9 czerwca 2024 r. w Amfiteatrze letnim w Łoniowej.

KRAKOWIACZEK ma charakter konkursu i adresowany jest do zespołów prezentujących dziecięcy folklor w formie autentycznej i artystycznie opracowanej, dziecięcych kapel ludowych i instrumentalistów-solistów z regionu etnograficznego Krakowiaków Wschodnich i Pogórza Ciężkowickiego w zasięgu powiatów: brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego. Dla najlepszego zespołu prezentującego sceniczną dziecięcą obyczajowość daje możliwość kwalifikacji na 47. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce – Zdroju.

RAMOWY PROGRAM
godz. 13:00-17:25 – prezentacje konkursowe
ok. godz. 19:00 – zakończenie Przeglądu, odczytanie protokołu Komisji Artystycznej i wręczenie dyplomów
ok. godz. 20:00 – spotkania warsztatowe z Komisją Artystyczną

Historia krakowiaczka

Wojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych, który po raz pierwszy został zorganizowany w 1989 roku w Żabnie przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Tarnowie i Gminny Ośrodek Kultury w Żabnie, swoim zasięgiem obejmował 4 powiaty województwa tarnowskiego.
Od 1992 roku przegląd na stałe zagościł w Łoniowej, a gospodarzem i współorganizatorem został Gminny Ośrodek Kultury w Dębnie. Od 1999 roku organizatorami przeglądu są Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu i Dębińskie Centrum Kultury. W roku 2001 impreza przyjęła nazwę własną KRAKOWIACZEK i swoim zasięgiem objęła region Krakowiaków Wschodnich, Zachodnich, Pogórza Ciężkowickiego i pogranicza krakowsko-rzeszowskiego.

34. edycja KRAKOWIACZKA – Dziecięcego Przeglądu Folklorystycznego Regionu Krakowiaków Wschodnich i Pogórza Ciężkowickiego odbędzie się 9 czerwca 2024 r, w Amfiteatrze letnim w Łoniowej.

MCK Sokół

PLAKAT

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button