ADV
blank
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Przez Rajbrot przeszła potężna nawałnica / zdjęcia i video

W sobotę 1 czerwca 2024 r. w godzinach południowych nad Rajbrotem (Gmina Lipnica Murowana) przeszła silna komórka burzowa z bardzo intensywnymi opadami deszczu i gradową nawałnicą. Portal Pogoda Żegocina podaje, że w ciągu godziny suma opadu wyniosła aż 60 litrów na metr kwadratowy! Było bardzo niebezpiecznie – widać to na zdjęciach i nagraniach video.

– Od razu z kierownikiem Pawłem Herodem udaliśmy się na miejsce po wcześniejszej interwencji w Lipnicy Dolnej. Natychmiast z ramienia Urzędu Gminy zadysponowaliśmy koparkę i sprzęt do usunięcia naniesionego rumoszu i odblokowania zatorowanych mostków i przepustów w czterech lokalizacjach.

Interwencje podejmowali także druhowie z OSP Rajbrot, OSP KSRG Lipnica Murowana oraz zastęp Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej z Bochni. Stan Uszwicy zagrażał wylaniem, na szczęście opady ustały w najtrudniejszym momencie. Po weekendzie dokonamy szczegółowych oględzin i szacowania szkód, aby przystąpić do napraw – informuje na swoim profilu wójt Tomasz Gromala.


foto: FB – Tomasz Gromala
Tomasz Gromala

VIDEO

blank

Podobne artykuły

Back to top button