ADV
WiadomościWideo
Trending

38 248 zł oraz 170 euro – rekordowy kiermasz ciast dla Marcelka Kubali / dużo zdjęć

Amatorzy słodkości (z wielkimi sercami) nie zawiedli! 38 248 zł oraz 170 euro – to wynik sobotniej zbiórki jaka odbyła się w Jadownikach, Brzesku i Woli Dębińskiej.

Miłośnicy serników, babeczek, szarlotek i wielu innych pysznych słodkości ustawiali się w długie kolejki, byle tylko wspomóc organizatorów charytatywnego kiermaszu ciast dla Marcelka Kubali z Jadownik. Ciasta zniknęły w rekordowym tempie, a puszki wręcz nie były w stanie pomieścić hojnych datków.

Od kilku tygodni trwa wielka batalia o to by zebrać blisko 8 milionów na transplantacja wątroby i dalsze leczenie w Children’s Hospital of Chicago dla Marcelka Kubali z Jadownik. Marcelek urodził się w 2018 r. Od urodzenia boryka się z wieloma chorobami. Marcelek od początku udowadniał że jest wojownikiem i ma wolę życia. Z dnia na dzień robi coraz większe postępy dzięki intensywnej rehabilitacji. Wspomóżmy jego walkę z chorobą!

Za całą akcją stoi cała armia wolontariuszy, którzy bezinteresownie zaangażowali się w pomoc dla Marcelka Kubali. W zbiórkę angażuje się wielu ludzi dobrej woli, a także całe lokalne społeczności. To postawa która daje prawdziwy obraz naszego społeczeństwa i tego jacy naprawdę jesteśmy! Z góry dziękujemy za każdą złotówkę, która trafiła w trakcie kiermaszu do puszek. Dla Was coś słodkiego, a dla Marcelka Kubali to szansa na życie.

Z informacji jakie do nas docierają – w planach są kolejne kiermasze ciast w wielu miejscowościach Powiatu Brzeskiego. O ich miejscach i czasie będziemy informowali w najbliższych dniach.

Jak pomóc?

Jeżeli możesz – wspomóż ten szczytny cel. Apelujemy o wsparcie finansowe i wpłaty na konto konto fundacji Siepomaga, za pośrednictwem której prowadzona jest ogólnopolska zbiórka dla Marcelka. Zbiórka trwa, ale czas niestety ucieka. Wierzymy że zbiórka zakończy się pełnym sukcesem!

Jak do tej pory 10 585 osób wpłaciło 473 030,23 zł (co stanowi 6,11 % całej kwoty). Co ciekawe w ciągu 24 godzin na konto wpłynęło 85 tysięcy złotych!

Od ponad roku działą facebookowa grupa „Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi”, która powstała w celu gromadzenia akcji i licytacji, z których datki są przeznaczane na rehabilitację Marcelka.

Grupa Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi <==  Prosimy wszystkich, którzy chcą i mogą wesprzeć małego Marcelka o dołączenie do grupy.

Więcej o chorobie Marcelka Kubali i zbiórce na transplantację wątroby można znaleźć w naszym materiale:

Zbiórka na transplantację wątroby dla Marcelka Kubali z Jadownik <==

foto Bogusław Hajduk

foto Maciej Mazur

IB

 

VIDEO

Jadowniki

Brzesko

 

Wola Dębińska 

Wola Dębińska

Brzesko

Jadowniki

Podobne artykuły

Back to top button