ADV
Wiadomości
Trending

4 osoby ranne w wypadku na autostradzie A4. Lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego / 21 maja 2023 r.

W niedzielę 21 maja 2023 r. o godzinie 11:46 służby ratownicze zostały zadysponowane do wypadku na autostradzie A4 na wysokości Biadoli Radłowskich (480 km, pas w stronę Tarnowa). Podczas wyprzedzania zderzyły się dwa samochody. Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Siła uderzenia była ogromna – samochód uległ sporym uszkodzeniom, a dodatkowo pojazd połamał bariery energochłonne i uszkodził ekrany dźwiękochłonne. W zdarzeniu poszkodowane zostały 4 osoby, przy czym służby ratownicze prowadziły resuscytację krążeniowo-oddechową jednego z dzieci, które w wyniku zdarzenia wypadło z samochodu.

– Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że w zdarzeniu brał udział samochód osobowy, którym łącznie podróżowały 4 osoby. Poszkodowane zostały 3 osoby a jedno dziecko zostało przetransportowne śmigłowcem LPR do szpitala.

W akcji brali udział strażacy z JRG Brzesko, JRG Tarnów oraz druhowie z jednostek OSP Wierzchosławice i OSP KSRG Szczepanów, ZRM, LPR, Policja oraz zarządca autostrady.

Jak informują strażacy z OSP Szczepanów podczas lądowania śmigłowca LPR Ratownik 6 doszło do groźnej sytuacji – jego bezpieczne lądowanie było zagrożone przez latającego w pobliżu drona!

– Ta skrajna nieodpowiedzialność mogła doprowadzić do tragedii… – podkreślają druhowie z OSP Szczepanów.

Utrudnienia na drodze moga potrwać do godziny 15. Policja kieruje na objazdy na drogę krajową nr 94.

O wypadku w Biadolinach Radłowskich pisaliśmy w materiałach:

Nie żyje 9-letni chłopczyk ciężko ranny w niedzielnym wypadku na autostradzie A4 <==

Dron nad miejscem wypadku w Biadolinach Radłowskich. Zagrożenie dla nadlatującego śmigłowca ratowniczego <==


foto: OSP Szczepanów
OSP Szczepanów / IB

Podobne artykuły

Back to top button