Wiadomości

400 tysięcy zł z Funduszu Sprawiedliwości na sprzęt medyczny dla Szpitala w Brzesku / 8 kwietnia 2020 r.

Fundusz Sprawiedliwości wesprze finansowo Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brzesku środkami w wysokości 400 tys. złotych. Poinformowała dzisiaj o tym Marta Malec-Lech członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Za sprawą przekazanej dotacji szpital w Brzesku zakupi: analizator do panelowych badań molekularnych metodą PCR w kierunku SARS-COV-2, testy immunologiczne do wykrywania przeciwciał SARS-COV-2, kardiomonitory, analizator parametrów krytycznych oraz bronchoskop.

– Dzięki interwencji Pani Marszałek Marty Malec-Lech podjąłem decyzję o przekazaniu środków na szpital powiatowy w Brzesku. Jako rodowity Krakowianin dziękuję Pani Marszałek za walkę o zdrowie mieszkańców Małopolski! – mówi Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Od kilku tygodni Szpital Powiatowy w Brzesku znajduje się na pierwszej linii walki z koronawirusem. Blisko 40 osób – w tym lekarzy, członków personelu medycznego a także pacjentów jest zakażonych koronawirusem. Taka sytuacja poważnie paraliżuje pracę szpitala. Przekazane środki pozwolą doposażyć placówkę w niezbędne urządzenia medyczne.

– Szpital powiatowy w Brzesku potrzebował pomocy. Odpowiednio wyposażona i sprawna opieka medyczna to podstawa walki z epidemią. Jako mieszkanka Brzeska uznałam za naturalne, aby zaalarmować i poprosić o wsparcie! – podkreśla Marta Malec-Lech członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

O Funduszu Sprawiedliwości

Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Program wsparcia z Funduszu obejmuje całą Polskę. Dzięki przygotowanemu w Ministerstwie Sprawiedliwości programowi finansowanemu z Funduszu Sprawiedliwości skorzystały również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Brzeskiego. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Zmiany ustawowe pozwoliły na poszerzenie katalogu organizacji, które dzięki wsparciu Funduszu Sprawiedliwości mogą pomagać poszkodowanym, tak aby rzeczywista pomoc docierała do jak największej grupy potrzebujących. W ten sposób środki pozyskane od sprawców przestępstw służą pokrzywdzonym i ratują ich życie.

IB

Fot. Maciej Mazur

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast
Close