Wiadomości

43 osoby z powiatu brzeskiego z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem / 8 kwietnia 2020 r.

Wg danych opublikowanych przez Wojewódzką Stacje Sanitarno  Epidemiologiczna w Krakowie nt sytuacji epiologicznej w Małopolsce (stan na dzień 8.04.2020 r., godz. 8:00) w Powiecie Brzeskim zakażonych są 43 osoby.

Z informacji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku wynika, że na terenie powiatu brzeskiego aktualnie 43 osoby są zakażone koronawirusem, a 14 mieszkańców z tej grupy poddanych jest hospitalizacji. Kwarantanną domową objęte jest 1278 osób.

Wśród osób zakażonych są mieszkańcy:

– gmina Brzesko – 23 (4 mężczyzn oraz 6 kobiet w hospitalizacji, 4 mężczyzn i 9 kobiet w izolacji domowej),
– gmina Szczurowa – 3 (2 kobiety w izolacji domowej, 1 mężczyzna w hospitalizacji),
– gmina Dębno – 5 (3 kobiety oraz 2 mężczyzn w izolacji domowej),
– gmina Borzęcin – 3 (1 mężczyzna i 2 kobiety w izolacji domowej),
– gmina Gnojnik – 7 (2 mężczyzn w hospitalizacji, 5 kobiet w izolacji domowej),
– gmina Iwkowa – 2 (1 kobieta w izolacji, 1 mężczyzna hospitalizowany).

Zestawienie dzienne 8 kwietnia 2020 r.

W wykazie szpitali w których hospitalizowane są osoby zakażone koronawirusem znajduje się także szpital w Brzesku. W SPZOZ Brzesko hospitalizowana jest jedna osoba, jednak ma ona zostać przetransportowana do szpitala zakaźnego.

Aktualnie liczba zakażonych stawia Powiat Brzeski w pierwszej trójce w skali Województwa Małopolskiego. Ten wynik utrzymuje się od pięciu dni.

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 5000 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 136 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 380 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 7 osób. Pojawiają się także dobre informacje – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przekazała o w sumie 5 ozdrowieńcach z naszego województwa (czyli osobie niemającej objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową).

IB / MUW

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast
Close