ADV
Wiadomości

44 zakażenia koronawirusem w Powiecie Brzeskim / 72 osoby zakażone w Powiecie Bocheńskim / 11 kwietnia 2020 r.

W sobotę 11 kwietnia 2020 r. wg danych opublikowanych przez Wojewódzką Stacje Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie nt sytuacji epidemiologicznej w Małopolsce (stan na dzień 11.04.2020 r., godz. 8:00) w Powiecie Brzeskim potwierdzono zakażenia u kolejnej osoby. Natomiast w Powiecie Bocheńskim liczba zakażonych powiększyła się o kolejne siedem osób. Tak więc na terenie Powiatu Brzeskiego rozpoznanych mamy 44 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, a w Powiecie Bocheńskim 72 przypadki.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazała w statystykach dziennych dotyczących Powiatu Brzeskiego śmierć dwóch osób (w tym jeden mężczyzna z Gminy Borzęcin, o którym wspominaliśmy w piątek 10 kwietnia oraz jedna kobieta z Gminy Brzesko).  Zgony nastąpiły z innych przyczyn niż wirus COVID-19. 

 

Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – stan na dzień 11.04.2020 g. 8:00

W kwarantannie domowej na terenie powiatu brzeskiego 1183 osoby, z wynikiem dodatnim 44 osoby, w tym 14 osób hospitalizowanych, 2 zgony z innych przyczyn niż COVID-19.

– Gmina Brzesko: 24 (5 mężczyzn oraz 5 kobiety w hospitalizacji, 4 mężczyzn i 9 kobiet w izolacji domowej, 1 kobieta – zgon z innych przyczyn niż COVID-19).
– Gmina Szczurowa: 3 (2 kobiety w izolacji domowej, 1 mężczyzna w hospitalizacji).
– Gmina Dębno: 5 (3 kobiety oraz 2 mężczyzn w izolacji domowej).
– Gmina Borzęcin: 3 (1 mężczyzna – zgon z innych przyczyn niż COVID-19, 2 kobiety w izolacji domowej).
– Gmina Gnojnik: 7 (2 mężczyzn w hospitalizacji, 5 kobiet w izolacji domowej).
– Gmina Iwkowa: 2 (1 kobieta w izolacji, 1 mężczyzna hospitalizowany).

 

Z sobotniego komunikatu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie wynika, że pacjent z zakażeniem koronawirusem, który był hospitalizowany w Szpitalu Powiatowym w Brzesku został przewieziony zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do jednego ze szpitali zakaźnych.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 11 kwietnia 2020 r. <==

 

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 6088 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 195 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 469 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 9 osób. Pojawiają się także dobre informacje – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przekazała o w sumie 9 ozdrowieńcach z naszego województwa (czyli osobie niemającej objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową).

 

Komunikat Starostwa Powiatowego w Bochni / godzina 10.00 / 11 kwietnia 2020.

Z informacji przesłanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bochni, na dzień dzisiejszy (10.04) na terenie powiatu bocheńskiego rozpoznanych mamy 72 przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi, w tym 12 osób hospitalizowanych i 59 w izolacji domowej, 1 osoba zmarła (dotyczy to osoby z Gminy Drwinia, która zmarła, nie stwierdzono, aby przyczyną był koronawirus).
W tej grupie znajduje się :

– 11 osób z Gminy Drwinia (2 kobiety i mężczyzna – hospitalizowani, 4 kobiety i 3 mężczyzn w izolacji domowej, 1 osoba zmarła).

– 47 osób z Miasta Bochnia (2 kobiety i 6 mężczyzn – hospitalizowani, 19 kobiet i 20 mężczyzn w izolacji domowej).

– 5 osoby z Gminy Bochnia (4 kobiety i mężczyzna przebywają w izolacji domowej).

– 6 osoby z Gminy Rzezawa (2 mężczyzn i 3 kobiety – izolacja domowa, mężczyzna – hospitalizowany).

– 1 osoba z Gminy Lipnica Murowana (kobieta – izolacja domowa)

– 2 osoby z Gminy Nowy Wiśnicz (kobieta i mężczyzna w izolacji domowe)

Na kwarantannie domowej łącznie przebywa 894 osób (jest to kwarantanna graniczna i nałożona decyzją Sanepidu).

Prosimy o zachowanie rozwagi, pozostanie w domach, a jeśli wyjście jest konieczne, zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa!!!

Powiat Bocheński/ IB / MUW

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button