ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

DPS w Bochni w trudnej sytuacji! Potrzebni wolontariusze i osoby chętne do pracy / 11 kwietnia 2020 r.

blankStarostwo Powiatowe w Bochni szuka wolontariuszy i chętnych do pracy w Domu Pomocy Społecznej w Bochni. Ze względu na trudną sytuację kadrową – szczególnie poszukiwane są osoby posiadające doświadczenie medyczne.

Z powodu zarażenia część personelu znajduje się w szpitalu zakaźnym w Krakowie. Część przebywa na kwarantannie lub oczekuje na wyniki badań. Pozostali są u kresu sił. Do pomocy zgłosiły się siostry zakonne ze zgromadzenia sióstr dominikanek. Jednak to wszystko za mało. Z budynków zostali przetransportowani wszyscy podopieczni, którzy mieli pozytywny wynik badania na obecność Covid-19. A budynek został zdezynfekowany. W budynku pozostało 38 podopiecznych, którzy uzyskali negatywne wyniki na obecność koronawirusa.

– Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, szczególnie z doświadczeniem medycznym o pomoc. Brakuje personelu medycznego szczególnie pielęgniarek, ale przyda się każda para rąk. Potrzebujemy także wsparcia w postaci środków ochrony osobistej.

Szukamy osób, które po odpowiednim przeszkoleniu oraz pod medycznym nadzorem lekarzy specjalistów m.in. dr Jarosława Gucwy, mogłyby podjąć pracę od zaraz. Gwarantujemy odpowiednie przeszkolenie, pełne środki ochrony osobistej, wyżywienie, zakwaterowanie a także wynagrodzenie.

Na najbliższe dni mamy zabezpieczenie środków ochrony osobistej. Potrzeba ich jednak bardzo dużo. Prosimy wszystkie osoby które mają możliwość wesprzeć funkcjonowanie DPS-u w tym trudnym czasie. Potrzebujemy przede wszystkim: fartuchów barierowych, kombinezonów ochronnych, gogli, maseczek p2 lub p3, przyłbic, rękawiczek, czepków, ochraniaczy na buty. Przyda się jednak każda pomoc.

Osoby gotowe nieść pomoc jako wolontariusze lub chętne do podjęcia pracy – prosimy o kontakt pod numer telefonu 883 687 558.

sp

blank

Podobne artykuły

Back to top button