Wiadomości
Trending

5 kolejnych zakażeń koronawirusem w Powiecie Brzeskim / 26 sierpnia 2020 r.

O 5 osób zwiększyła się liczba zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim w środę 26 sierpnia 2020 r. Łączna liczba zakażonych wzrosła do 133 osób. W porannym komunikacie sanepid poinformował o 1 nowym zakażeniu w Gminie Brzesko, 3 w Gminie Szczurowa i 1 w Gminie Czchów. Dwie osoby z grupy aktywnych zakażeń zostały poddane hospitalizacji. Jedna osoba przebywa na Oddziale Chorób Płuc Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Bieżąca sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim

W środę na swoim profilu facebookowym wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak  poinformował że przeprowadzone u niego i jego najbliższych, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną badania laboratoryjne nie wykazały obecności RNA wirusa SARS-Cov-2. W związku z wynikami badań i brakiem jakichkolwiek objawów zarażenia wystąpił do PPIS w Brzesku z wnioskiem o zwolnienie z kwarantanny, celem umożliwienia powrotu do obowiązków zawodowych w trybie stacjonarnym.

Część pracowników Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Borzęcinie objętych kwarantanną oczekuje na wyniki badań na obecność koronawirusa. W przypadku wyników negatywnych, zarówno Urząd, jak i GOPS niezwłocznie wrócą do pracy w trybie bezpośredniej obsługi interesanta.

W niedzielę 23 sierpnia 2020 r. na stronie internetowej szpitala powiatowego w Brzesku pojawił się komunikat dyrekcji związany z ograniczeniem funkcjonowania oddziału Chorób Płuc z powodu stwierdzeniem u jednego z pacjentów zakażenia wywołanego wirusem SARS-COV-2. Przyjęcia na Oddział Chorób Płuc zostały wstrzymane do odwołania.

Aktualnie w nowej fali zachorowań w Powiecie Brzeskim jest 61 aktywnych przypadków koronawirusa. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Brzesku z grupy aktywnych zakażeń w izolacji przebywają 55 osoby, a hospitalizacji zostało poddane 6 osób.

Liczba zakażonych zamiast spadać nadal jest wyjątkowo wysoką – w środę bylo to 729 osób. Od ponad tygodnia w skali kraju liczba zakażeń oscyluje w okolicy 600-850 osób (w piątek 21 sierpnia to rekordowe 903 potwierdzone zakażenia). Prawdopodobnie do końca miesiąca średnia dobowa liczba zachorowań przekroczy 1000 osób. Dlatego warto być odpowiedzialnym – zarówno w trosce o własne zdrowie, jak i zdrowie innych osób.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 26 sierpnia 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 26 sierpnia 2020 r. na terenie Polski stwierdzono 63,802 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 1,994 osoby. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 675 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 129 osób – w tym 10 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19. Jedna trzecia wszystkich zgonów w Małopolsce dotyczy Powiatu Bocheńskiego.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarłe. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 2866 osób. W Powiecie Brzeskim 68 osób. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 2905 (poprzednia doba: 2141 ).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 26 sierpnia 2020 r.

Zakażonych – 133 osoby
Izolacja – 55 osoby
Hospitalizacja – 2
Ozdrowieńcy – 68
Osoby w kwarantannie – 268
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 50
Gmina Szczurowa – 11
Gmina Dębno – 14
Gmina Borzęcin – 24
Gmina Gnojnik – 9
Gmina Iwkowa – 14
Gmina Czchów – 11

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast