TOPTOP
Wiadomości
Trending

7 nowych zakażeń i kolejna ofiara śmiertelna w Powiecie Brzeskim / 14 października 2020 r.

W środę 14 października 2020 r. służby sanitarne poinformowały o kolejnym zgodnie spowodowanym wirusem COVID-19 oraz o 7 kolejnych zakażeniach w Powiecie Brzeskim.

W porannym komunikacie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologiczna w Brzesku pojawiła się informacja o śmierci kolejnej osoby z Powiatu Brzeskiego, która była hospitalizowana. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19, osoba zmarła miala choroby współistniejące. Ze względu na zmianę sposobu raportowania od kilku tygodni brak informacji nt wieku osób zmarłych oraz miejsca zgonu i przybliżonego miejsca zamieszkania.

Aktualnie w Powiecie Brzeskim mamy 88 aktywnych zakażeń, znacząco wzrosła liczba osób na kwarantannie. Dzisiaj jest to 946 osób – a więc o 251 osób więcej niż wczoraj. W porannym komunikacie służby sanitarne poinformowały o 7 nowych zakażeniach – w tym 5 nowych w Gminie Brzesko oraz 2 w Gminie Borzęcin.

Liczba zakażonych zamiast spadać nadal notuje kolejne rekordy – dzisiaj potwierdzono 6 526 nowych zakażeń – to absolutny rekord jak do tej pory. W skali kraju liczba nowych zakażeń w Małopolsce jest najwyższa. Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych 1 143 osób – z Krakowa (499 osób), powiatu krakowskiego (107 osób), miechowskiego (55 osób), nowosądeckiego (53 osoby), powiatów: myślenickiego oraz wielickiego (po 50 osób), wadowickiego (47 osób), suskiego (33 osoby), nowotarskiego (29 osób), z Nowego Sącza (26 osób), powiatu olkuskiego (24 osoby), z Tarnowa oraz powiatu tatrzańskiego (po 23 osoby), powiatu gorlickiego (21 osób), tarnowskiego (20 osób), chrzanowskiego (18 osób), powiatów: bocheńskiego oraz oświęcimskiego (po 17 osób), limanowskiego (12 osób), dąbrowskiego (8 osób), brzeskiego (7 osób) oraz proszowickiego (4 osoby).

Mając na uwadze powyższą sytuację warto być odpowiedzialnym – zarówno w trosce o własne zdrowie, jak i zdrowie innych osób.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 14 października 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 14 października 2020 r. na terenie Polski stwierdzono 141,804 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 3,217 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 18 413 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 298 osób – w tym 28 osoby, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim jest pięć osób zmarłych. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

W środę 14 października 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci kolejnej osoby z Powiatu Brzeskiego, która była hospitalizowana. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 11 391 osób. W Powiecie Brzeskim 162 osób. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 3 804 (poprzednia doba: 2 641 badań). – co daje 30.05 procent pozytywnych testów.

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 14 października 2020 r.

Zakażonych –  257 osób
Izolacja – 73 osób 
Hospitalizacja – 15 osób
Ozdrowieńcy – 164
Osoby w kwarantannie – 946
Zgony – 5 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 113
Gmina Szczurowa – 19
Gmina Dębno – 31
Gmina Borzęcin – 45
Gmina Gnojnik – 12
Gmina Iwkowa – 25
Gmina Czchów – 12

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast