ADV
Wiadomości
Trending

95 łóżek dla chorych na koronawirusa w brzeskim szpitalu. Rośnie liczba zachorowań / 31 marca 2021 r.

Szpital w Brzesku otrzymał kolejną decyzję Wojewody Małopolskiego zgodnie z którą od 29 marca 2021 r. ma utworzyć co najmniej 80 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-COV-2, oraz co najmniej 15 łóżek intensywnej (IT). Dodatkowo 6 łóżek przeznaczone jest dla pacjentów pod obserwacją z podejrzeniem zakażeniem SARS-CoV-2.

To łącznie 101 łóżek przeznaczonych dla osób z koronawirusem lub jego podejrzeniem. Należy pamiętać, że niestety zwiększenie liczby łóżek dla chorych na koronawirusa odbywa się kosztem innych oddziałów. Liczba łóżek przygotowanych dla pacjentów covidowych jest większa niż w listopadzie 202 r. podczas II fali zachorowań.

O dynamice zachorowań i powadze sytuacji niech świadczy, że jeszcze dwa tygodnie temu – 15 marca w dyspozycji brzeskiego szpitala znajdowały się 24 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 oraz 4 łóżka intensywnej terapii dla dorosłych z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Tylko w ciągu minionych 24 godzin w Powiecie Brzeskim potwierdzono 55 nowych zachorowań oraz 4 zgony spowodowane koronawirusem i chorobami współistniejącymi.

– Zaczynamy mocno odczuwać trzecią falę zakażeń koronawirusem. Od 29 marca zapewniamy co najmniej 80 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym covid-19 oraz co najmniej 15 łóżek intensywnej IT. Dziś tj. 31 marca zajęte mamy 15 respiratorów oraz 65 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem. Liczba pacjentów niestety systematycznie wzrasta.
Jeśli chodzi o respiratory to szpital dysponuje 28 urządzeniami stacjonarnymi, z czego 13 zostało przekazanych przez Urząd Wojewódzki. – mówi Monika Mikołajek-Burek rzecznik prasowy SP ZOZ w Brzesku.

O tym jak duże zaangażowanie dla brzeskiego szpitala i jego personelu jest zaangażowanie tak znacznych zasobów na walkę z koronawirusem niech świadczy fakt, że 101 łóżek covidowych – to 38,4 procent łóżek jakie normalnie są do dyspozycji w szpitalu! Wg danych z 2019 r. Szpital Powiatowy w Brzesku dysponuje 263 łóżkami na 10 oddziałach.

IB / MUW / SPZOZ Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button