
16 czerwca 2025 roku w komendzie policji w Tarnowie rozpoczął się kurs zawodowy dla aspirantów Policji. Zajęcia potrwają do 11 lipca i zakończą się egzaminem końcowym.
Kurs aspirancki w Policji to istotny element systemu szkolenia i awansu funkcjonariuszy, którzy planują rozwój kariery w strukturach służbowych. Jego ukończenie pozwala policjantowi na przejście z korpusu podoficerów do korpusu aspirantów, co wiąże się z większym zakresem odpowiedzialności, nowymi obowiązkami oraz możliwością pełnienia bardziej wymagających ról.
Ukończenie kursu aspiranckiego z wyróżnieniem daje funkcjonariuszowi możliwość przystąpienia do egzaminu oficerskiego, co stanowi istotny krok w kierunku objęcia stanowisk dowódczych w strukturach Policji.
Kurs odbywa się w formule hybrydowej – teoria online prowadzona przez wykładowców Szkoły Policji w Katowicach, a praktyka realizowana w Tarnowie.
Uczestniczy w nim 24 funkcjonariuszy z jednostek:
KMP Tarnów
KPP Dąbrowa Tarnowska
KPP Brzesko
KWP Kraków
To kolejny krok w karierze funkcjonariuszy i ważny element budowania silnej, profesjonalnej Policji.
—
Tarnowska Policja