ADV
blank
Wiadomości
Trending

Akcja krwiodawstwa w Tymowej / 1 maja 2023 r.

1 maja 2023 roku odbędzie się trzecia z kolei akcja krwiodawstwa organizowana w jednostce OSP Tymowa, z okazji Dnia Strażaka. Podczas akcji strażacy będą chcieli pobić rekord ilości oddanej krwi z poprzednich akcji (tj. 11 litrów).

– Zapraszamy serdecznie wszystkich odważnych, aby podzielić się najcenniejszym darem jakim jest krew.

W tym dniu zapraszamy również wszystkie dzieci i fanatyków pożarnictwa, gdyż będzie możliwość oglądania wozów i sprzętu strażackiego – zachęcają druhowie z Tymowej.

Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia… i bohaterstwa, a jej wartość doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia.

Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości – dlatego oddaj krew, uratuj komuś życie!

Osoby oddające krew proszone są o założenie maseczek – w świetle obowiązujących przepisów punk krwiodawstwa jest taktowany na równi z placówką ochrony zdrowia.

Kto może oddawać krew?

Dawcami krwi mogą być osoby cieszące się dobrym zdrowiem, w wieku od 18 do 65 lat i które ważą minimum 50 kg. Dawca powinien czuć się dobrze, być po lekkim śniadaniu. Poprzedniego dnia nie można pić alkoholu. Samo oddawanie krwi trwa do dziesięciu minut. Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi (jedna jednostka), czyli 8-10% całkowitej objętości krwi krążącej w organizmie. Łącznie z badaniami, należy sobie zarezerwować około godziny. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Nie oddawałeś nigdy krwi? Zobacz na poniższym filmie jak to wygląda.

VIDEO


OSP Tymowa / IB

PLAKAT

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button