ADV
Religia
Trending

Sakrament bierzmowania młodzieży z Wojakowej, Kątów i Iwkowej / zdjęcia

Przez posługę bp. Stanisława Salaterskiego 12 kwietnia 2023 r. w kościele w Iwkowej sakrament Ducha Świętego przyjęło łącznie 126 kandydatów z parafii dekanatu czchowskiego. Dary Ducha Świętego przyjęli kandydaci z parafii Wojakowa (26 osób), Kąty (19 młodych) i Iwkowa (38 kandydatów).

Galeria zdjęć / Tarnowski Gość Niedzielny <==

W Ewangelii tego dnia czytana była historia o tym, jak uczniowie zdążający do Emaus poznali Chrystusa po łamaniu chleba.

– Możemy w tej opowieści odnaleźć przesłanki, które pomogą, jak uczniom, i nam znaleźć i rozpoznać Pana Jezusa. Pierwsze to jest Pismo Święte, które mówi o Jezusie. Uczniom Nieznajomy, w którym uczniowie nie rozpoznali jeszcze Mesjasza, tłumaczył Pisma. I nam trzeba sięgać po tę księgę, a wtedy usłyszymy głos Boga, doświadczymy Bożej prawdy i mądrości – mówił bp Stanisław.

Wskazał także dwie inne przesłanki.

– Pierwsza to gest łamania chleba. Kiedy Nieznajomy to zrobił, uczniowie wiedzieli już, że to Jezus, bo pamiętali, jak łamał chleb w wieczerniku. Nam przypomina to zaś, że nasze spotkanie z Chrystusem odbywa się w Eucharystii. To jest nasze spotkanie z Jezusem. Ważne, by mieć głęboką świadomość tego, że pobożny udział w liturgii, przyjmowanie godne sakramenty służą otwieraniu się na Bożą łaskę – tłumaczył biskup.

Wreszcie spotkać i doświadczyć Jezusa zmartwychwstałego można przez innych ludzi.

– Uczniowie do Emaus szli zrezygnowali. Niedawno na krzyżu umarł Jezus. Zawalił się im świat. Spotkali Nieznajomego, który otworzył im oczy. Ważne i dziś, byśmy byli nawzajem dla siebie świadkami, nauczycielami wiary i życia, bo często słowo drugiego człowieka może przybliżyć nas do zbawienia – mówił hierarcha.

Biskup podziękował młodym, że zrobili tak wiele, by przygotować się dobrze do sakramentu bierzmowania.

– Wcale nie trzeba wiele więcej czynić po bierzmowaniu, by być dojrzałym chrześcijaninem. Wystarczy żyć z coraz większą intensywnością i z przekonaniem tymi wartościami – mówił.

FOTO GOŚĆ

GRZEGORZ BROŻEK /

blank

Podobne artykuły

Back to top button