ADV
EdukacjaWiadomości

Gmina Dębno potrójnie nagrodzona!

W czwartek 13 kwietnia 2023 r. w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie odbyła się Gala Finałowa Konkursu ,,Samorządowy Lider Edukacji’’.

Celem programu ,,Samorządowy Lider Edukacji’’ jest m.in. identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które mogą pochwalić się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie wspierania edukacji, nauki i kultury oraz rozwoju młodzieży.

Szanownych Gości na wydarzeniu powitał prof. Michał Kaczmarczyk Rektor Wyższej Szkoły Humanitus w Sosnowcu, który podkreślił wybitne osiągnięcia oraz niesamowitą pracę, jaką wykonują wszyscy zgromadzeni na sali. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów.

Gmina Dębno została nagrodzona certyfikatem ,,Samorządowy Lider Edukacji’’. Certyfikat mogą otrzymać Gminy, Powiaty i Samorządy Województwa, które w sposób nadzwyczajny dbają o rozwój szkolnictwa i wyróżniają się pod względem inwestycji w oświatę i jej infrastrukturę oraz są organami prowadzącymi szkół i placówek oświatowych o szczególnych osiągnięciach organizatorskich, kulturalnych, a także wspierają innowacje edukacyjne.

Nagrodę z rąk Prezesa Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego Grażyny Kaczmarczyk oraz Przewodniczącego Komisji Certyfikacyjnej prof. Dariusza Rota odebrał wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz zastępca wójta Gminy Dębno Jacek Szklarz.

Następnie odbyło się wręczenie wyróżnień nadzwyczajnych, medali edukacyjnych oraz certyfikatów Edukacyjnej Doskonałości dla szkół.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej została wyróżniona Certyfikatem Edukacyjnej Doskonałości. Wyróżnienia otrzymują szkoły i placówki oświatowe, które wyróżniają się najwyższą jakością edukacji, nowoczesnym modelem zarządzania oraz znaczącymi sukcesami w kształceniu dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Certyfikatem uhonorowano grono 15 najlepszych szkół i placówek oświatowych spośród wszystkich placówek działających w certyfikowanych gminach, powiatach i województwach. Wyróżnienie trafiło na ręce Pani Agaty Jankowskiej dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej.

Największym i niespodziewanym osiągnięciem okazało się otrzymanie nadzwyczajnego medalu edukacyjnego dla 2ójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. Medal Edukacyjny ,,Samorządowy Lider Przyszłości’’ przyznano za najbardziej innowacyjne, nowatorskie i wizjonerskie działania edukacyjne, będące ogólnopolską wizytówką lokalnej oświaty na miarę XXI wieku.

Gali towarzyszyły występy muzyczne znanych artystów.

– Jestem niezwykle zaszczycony wyróżnieniami, które uzyskała Gmina Dębno. Rozwój edukacji i oświaty zawsze był moim priorytetem ze względu na doświadczenie, które posiadam w tym obszarze.

Pragnę podkreślić, że bez udanej współpracy i wysiłku dyrektorów wszystkich szkół działających na terenie Gminy Dębno, jak również pracowników Urzędu Gminy Dębno pracujących na rzecz oświaty, kultury i sportu nie udałoby się zrealizować wielu działań.

Bardzo cieszę się z faktu, że nasze innowacyjne rozwiązania są zauważane i doceniane.

Nie ustajemy w wysiłkach, aby każdy uczeń na terenie naszej Gminy miał równy dostęp do edukacji na najwyższym poziomie – mówi wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Gmina Dębno

blank

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button