ADV
Wiadomości
Trending

Akcja oddawania krwi w Strzelcach Wielkich / 8 maja 2022 r.

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini zaprasza mieszkańców Gminy Szczurowa oraz okolicznych miejscowości do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi, która zostanie przeprowadzona 8 maja 2022r (niedziela) przy kościele w Strzelcach Wielkich.

Krew będzie pobierana w godz. od 9:30 do 13:30.

– Serdecznie zapraszamy do udziału w Akcji wszystkich, którzy chcą wspierać ten szlachetny cel jakim jest ratowanie życia ludzkiego – zachęcają organizatorzy.

Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia… i bohaterstwa, a jej wartość doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości – dlatego oddaj krew, uratuj komuś życie!

„Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy przekazać drugiemu człowiekowi”. To przesłanie przyświeca Honorowym Dawcom Krwi. Przez pandemię banki krwi cierpią na braki tej cennej materii, jaką jest krew, co powoduję, że w szpitalach odwoływane są planowe operacje, a pacjenci zmuszeni są czekać, a często od tego zależy ich życie i zdrowie.

Kto może oddawać krew?

Dawcami krwi mogą być osoby cieszące się dobrym zdrowiem, w wieku od 18 do 65 lat i które ważą minimum 50 kg. Dawca powinien czuć się dobrze, być po lekkim śniadaniu. Poprzedniego dnia nie można pić alkoholu. Samo oddawanie krwi trwa do dziesięciu minut. Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi (jedna jednostka), czyli 8-10% całkowitej objętości krwi krążącej w organizmie. Łącznie z badaniami, należy sobie zarezerwować około godziny. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Zapraszamy do udziału.

Nie oddawałeś nigdy krwi? Zobacz na poniższym filmie jak to wygląda.

VIDEO


IB / OSP Wierzchosławice

Podobne artykuły

Back to top button