ADV
EdukacjaWiadomości
Trending

Akredytacja Erasmus+ dla ZS w Czchowie i „Zielonki”

Dwie szkoły techniczne powiatu brzeskiego – Zespół Szkół w Czchowie i Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku – zdobyły Akredytację w Programie Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe.

To doskonała wiadomość nie tylko dla obecnych uczniów, ale także dla ósmoklasistów, którzy planują rozpocząć edukację w technikum na „Zielonce” czy w Czchowie. Przez najbliższe pięć lat uczniowie klas technicznych będą mogli brać udział w praktykach zagranicznych. Z kolei dla nauczycieli będzie to niepowtarzalna okazja do poznania dobrych praktyk wdrażanych w innych krajach UE oraz poszerzenia swoich kwalifikacji dzięki bogatej ofercie szkoleń przygotowanych w ramach tej edycji Programu.

Akredytacja Erasmus+ określana jest mianem „biletu wstępu” do Programu – to rodzaj stałego członkostwa. W praktyce oznacza to odejście od corocznych konkursów wniosków oraz stabilne finansowanie na kilka kolejnych lat. Dotychczasowe doświadczenie w Programie Erasmus+ nie jest wymagane. Konieczne jest jednak posiadanie co najmniej dwuletniego doświadczenia w realizacji działań w danym obszarze edukacji (formalnej, pozaformalnej i nieformalnej edukacji dorosłych o charakterze niezawodowym).

Wnioski o przyznanie Akredytacji przygotowane przez nasze szkoły znalazły się w czołówce, wśród 157 innych techników w Polsce. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ w sumie przeanalizowała 299 aplikacji.

IB

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Back to top button