Powiat TarnowskiSportWiadomości

Aktywna niedziela po wojnicku / zdjęcia

Zakończył się cykl wydarzeń „Aktywna Niedziela. Gramy bez prądu” w Gminie Wojnicz, w ramach którego obyło się wakacyjne spotkanie z planszówkami oraz rozegrany został I Wojnicki Turniej Szachowy.

W dniach 1 i 8 sierpnia w Domu Grodzki w Wojniczu na sympatyków gier „bez prądu” czekało ponad 150 pozycji z bogatego zbioru gier. Na miejscu było można zapoznać się z najnowszymi, ale też najbardziej popularnymi „planszówkami”. W ofercie pojawiły się gry nie tylko dla najmłodszych, ale także dla starszych amatorów wspólnego grania. W ciągu kilku godzin zabawy instruktorzy tłumaczyli zasady i wprowadzali gości w tajniki i arkana jakże popularnej i modnej w ostatnich latach formy spędzania wolnego czasu.

W trakcie wspólnego planszowania odbył się również I Wojnicki Turniej Szachowy do II kategorii, w którym wzięło udział 54 szachistów, a wśród nich dzieci, młodzież i dorośli, głównie z Wojnicza i Tarnowa. Pojawili się również goście m.in. z Krynicy, Ostrowa Świętokrzyskiego, czy Ropczyc. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia – Czesław Markiewicz oraz nauczyciel, instruktor szachowy – Maria Mikosz, prowadzący sekcję szachową w Szkole Podstawowej w Wojniczu.

Zawody rozegrane zostały system szwajcarskim w 7 rundach, w dwóch kategoriach. W kategorii JUNIOR do lat 14 najlepsza okazała się Maja Kryczka z Zawady. Drugie miejsce zajął Jan Kaleta  z Ostrowca Świętokrzyskiego, natomiast trzecie miejsce było udziałem Nikoli Krzemińskiej z Wojnicza. W kategorii OPEN triumfował Jakub Wąs z Tuchowa, drugie miejsce wywalczył Karol Kozak z miejscowości Staniątki, trzecie miejsce zajął Mateusz Węgrecki z Tarnowa. Warto dodać, że podczas turnieju 20 zawodnikom udało się podwyższyć swoją kategorię.