ADV
Kultura

Akuszerki wśród najczęściej wypożyczanych książek w bibliotekach w Gminie Brzesko

Co najchętniej wypożyczali czytelnicy w brzeskiej bibliotece w 1. półroczu 2022 roku? Jakie pozycje cieszyły się największą popularnością – te dla dorosłych czy dla dzieci? Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku przedstawiła swoje statystyki za pierwsze półrocze.

1. Akuszerki, Sabina Jakubowska, 2022
2. Kicia Kocia na plenerze, napisała i zilustrowała Anita Głowińska, 2021
3. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), Justyna Bednarek, zilustrował Daniel de Latour, 2015
4. Mów mi Win, Harlan Coben, 2021
5. Oleńka. Panienka z Białego Dworu, Wioletta Sawicka, 2020
6. Rzeki płyną, jak chcą, Ałbena Grabowska, 2021
7. Las, projekt okładki i ilustracje Anna Gensler, tekst i opracowanie redakcyjne Joanna Wiśniewska, 2019
8. Detektyw Pozytywka, Grzegorz Kasdepke, zilustrował Piotr Ryche, 2019
9. Anna. Gorzki smak miodu, Wioletta Sawicka, 2021
10. Na moment przed świtem, Magdalena Wala, 2019

– „Królową” wypożyczeń okazała się – a jakże – Sabina Jakubowska. Jej „Akuszerki” w ciągu ostatnich 6 miesięcy (a nawet 4, bo premierę miały dopiero końcem lutego) wypożyczono we wszystkich naszych działach i filiach aż 29 razy! Wcale nas to nie dziwi, to świetna książka, a dość długa kolejka oczekujących na jej wypożyczenie to najlepsza rekomendacja, że po prostu trzeba ją przeczytać.

Na drugim i trzecim miejscu pozycje dla dzieci – uwielbiana przez najmłodszych Kicia Kocia oraz będące lekturą szkolną „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Dalej znaleźli się tacy autorzy, jak Harlan Coben, Wioletta Sawicka, Ałbena Grabowska, Grzegorz Kasdepke czy Magdalena Wala. Cieszy nas tak duża obecność polskich autorów.

Jakie pozycje okażą się najpoczytniejsze w skali całego roku? Damy z pewnością znać tuż po podsumowaniu końcoworocznym! – informuje załoga brzeskiej biblioteki.

PiMBP w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button