ADV
Powiat TarnowskiSportWiadomości
Trending

Aleksandra Mirosław i Marcin Dzieński wygrywają LOTTO Puchar Europy w Tarnowie / zdjęcia

Ponad 120 zawodniczek i zawodników wystartowało w ten weekend w Tarnowie w LOTTO Pucharze Europy i Pucharze Europy Juniorów. Aleksandra Mirosław i siostry Kałuckie stanęły na podium, a wśród mężczyzn najlepszy okazał się Marcin Dzieński. W kategoriach juniorskich najlepiej wypadli Włosi i Ukraińcy. Polacy pokazali się z dobrej strony i przede wszystkim zdobyli cenne międzynarodowe doświadczenie.

Do rywalizacji w LOTTO Pucharze Europy stanęło 54 zawodników z dziewięciu krajów. Pierwsze międzynarodowe zawody sezonu we wspinaniu na czas były okazją, aby sprawdzić się na tle rywali z innych krajów. O wysokiej formie naszych liderów kadry świadczyły wyniki i czasy osiągnięte na ostatnich Mistrzostwach Polski w Lublinie. Tarnowska publiczność obejrzała zawody na najwyższym poziomie. O oprawę i atrakcje zadbała marka LOTTO, która była partnerem tytularnym zawodów seniorskich.

Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Ola Mirosław, która od eliminacji aż po sam finał osiągała świetne czasy poniżej 6,80 s, aby w decydującym biegu osiągnąć 6,40, czyli zaledwie jedną setną sekundę wolniej od swojego rekordu życiowego. Kolejne dwa miejsca zajęły Natalia i Aleksandra Kałuckie, które osiągnęły odpowiednio 6,79 i 6,89 sekundy. Czwarte miejsce zajęła Patrycja Chudziak. Marcin Dzieński, zwycięzca LOTTO Pucharu Europy mężczyzn dostarczył swoim kibicom wiele radości i emocji, bo biegi kwalifikacyjne nie zapowiadały późniejszego sukcesu. Dopiero drugi bieg eliminacyjny dał mu kwalifikację do czołowej szesnastki. W każdym kolejnym biegu był już bezkonkurencyjny. W półfinale pokonał 17latka Oskara Szlacheckiego (ostatecznie 4. miejsce), a w finale pokonał Hryhorija Ilchyshyna. Pochodzący z Odessy wicemistrz świata juniorów niespodziewanie pokonał w półfinale reprezentanta Francji Bassa Mawem, który we wcześniejszych biegach osiągnął świetne rezultaty, w tym najszybszy czas tego dnia 5,36 s. Na 10. miejscu uplasował się Mikołaj Wróblewski.

Zawody juniorskie była świetną okazją do zdobycia doświadczenia dla naszych najlepszych juniorów. Na uwagę zasługuje zwycięstwo Martyny Stokowiec w kategorii juniorek młodszych oraz trzecie miejsce Magdaleny Blachnickiej w kategorii młodzieżowców.

Partnerem tytularnym wydarzenia była marka LOTTO.