ADV
Wiadomości
Trending

Antynarkotykowy weekend

Bocheńscy policjanci, prowadząc działania antynarkotykowe ujawnili w weekend 3 osoby, które posiadały przy sobie zakazane substancje. Dwie z nich były poszukiwane na podstawie zarządzeń Prokuratury Rejonowej w Gliwicach oraz Sądu Rejonowego w Bochni. Podczas działań policjanci zabezpieczyli marihuanę, ecstasy i mefedron.

W sobotę i niedzielę (20 i 21 stycznia br.) funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni realizowali na terenie miasta działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze ustalili miejsca, w których mają przebywać osoby mogące posiadać środki odurzające. Prowadząc działania w sobotę dokonali zatrzymania 19-latka z gminy Drwinia. Mężczyzna miał przy sobie marihuanę.

Również w sobotę, około godziny 23 policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca miasta. Jak ustalili już wcześniej wytypowana osoba mogła być w posiadaniu zakazanych substancji narkotycznych. Kiedy kryminalni udali się w rejon, w którym mężczyzna mógł przebywać, zauważyli samochód osobowy, w którym się znajdował razem z dwójką innych osób.

Kryminalni podjęli działania mające na celu sprawdzenie posiadanych informacji. W saszetce, która była własnością 30-latka ujawnili i zabezpieczyli substancje, które następnie sprawdzili testerem narkotyków. Wśród nich była marihuana, mefedron i tabletki ecstasy. Przy pozostałych osobach znajdujących się w pojeździe funkcjonariusze nie ujawnili substancji zabronionych. Po sprawdzeniu 30-latka w policyjnej bazie danych funkcjonariusze uzyskali również informację, że mieszkaniec Bochni jest osobą poszukiwaną do odsiadki zgodnie z zarządzeniem wydanym przez Sąd Rejonowy w Bochni.

W niedzielę, policjanci zatrzymali mieszkającego w Bochni 29-letniego obywatela Ukrainy, który miał przy sobie marihuanę oraz był osobą poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Gliwicach.
Za posiadanie środka odurzającego oraz substancji psychoaktywnej podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi natomiast kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button