ADV
Wiadomości

O byciu z samym sobą i radości z pokonywania własnych barier – opowieści Macieja Młynarczyka z drogi do Santiago de Comp

Gościem pierwszego w 2024 roku spotkania autorskiego w brzeskiej bibliotece był podróżnik i trener motywacyjny Maciej Młynarczyk, który podzielił się swoimi opowieściami z drogi do Santiago de Compostela.

Galeria zdjęć <==

Była to wędrówka szczególna – rozpoczynając swoją trasę we Francji, pokonał pieszo ponad 860 km, wybierając szlaki mogące zapewnić mu samotność i idąc niemal wyłącznie nocą. Tak obrany sposób wędrowania miał sprzyjać wsłuchaniu się w siebie oraz odnalezieniu radości w byciu samemu i pokonywaniu własnych barier. Maciej Młynarczyk przebieg podróży, a także swoje refleksje relacjonował na bieżąco w mediach społecznościowych oraz zapisywał, by finalnie ująć je w książce „Idę, słuchając życia” będącej fabularyzowanym zapisem drogi, jaką w sensie fizycznym, ale też duchowym i emocjonalnym pokonał autor.

Tematyka spotkania i książki w sposób szczególny wpisywała się w kontekst lokalny, jako że Brzesko znajduje się na szlaku Drogi św. Jakuba (Via Regia), a piesze wędrówki bądź pielgrzymki tymi trasami są popularną formą rekreacji. W wydarzeniu licznie wzięli udział słuchacze i słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Brzesku, nie zabrakło też reprezentacji lokalnych grup pielgrzymkowych – Bractwa Jakubowego działającego przy parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Brzesku oraz osób uczestniczących w inicjatywie Rodzinnego Pielgrzymowania Drogami św. Jakuba.

PiMBP w Brzesku

blank

Podobne artykuły

Back to top button