TOPTOP
Powiat Bocheński

Aparat do rezonansu już jest w szpitalu, pracownia zostanie otwarta po ustaniu epidemii

W bocheńskim szpitalu trwają ostatnie prace wykończeniowe w pomieszczeniach, gdzie zaplanowano Centrum Diagnostyki Obrazowej. W jej skład wejdzie Pracownia Rezonansu Magnetycznego, Pracownia Tomografii Komputerowej, a także pracownie RTG i USG.

Do bocheńskiego szpitala dotarł już nowoczesny aparat do rezonansu.  Został zamontowany i czeka na otwarcie. Wstępnie planowano je na przełomie marca i kwietnia tego roku. Ze względu na epidemię koronawirusa, uruchomienie zostało przesunięte.

Jak tylko sytuacja się uspokoi, centrum zostanie oficjalnie uruchomione i rozpoczniemy wykonywanie badań,  na które czekają mieszkańcy naszego powiatu – mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Uruchomienie rezonansu w bocheńskim szpitalu to efekt starań zarządu powiatu bocheńskiego i dyrekcji bocheńskiego szpitala.

Bardzo nam zależało, aby taki takie badanie było dostępne na miejscu. Do tej pory nasi pacjenci musieli jeździć do Brzeska, Krakowa lub Tarnowa. Teraz będą mogli być diagnozowali w naszym szpitalu – podkreśla Adam Korta, starosta powiatu bocheńskiego.

sp

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast