ADV
Religia
Trending

Apostoł Kazachstanu w Brzesku

Relikwie bł. ks. Władysława Bukowińskiego otrzymało sanktuarium św. Jakuba.

W dniu fatimskim 13 lipca 2022 r. relikwie bł. ks. Władysława Bukowińskiego pojawiły się w sanktuarium św. Jakuba w Brzesku. Mszy św. przewodniczył postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Władysława Bukowińskiego ks. dr hab. Jan Nowak.

Galeria zdjęć <==

W homilii podkreślał pobożność maryjną błogosławionego oraz związek jego życia i misji z objawieniami w Fatimie.

– To nie przypadek, że ciało błogosławionego jest złożone w katedrze pw. Matki Bożej Fatimskiej w Karagandzie i dzisiaj, w dzień fatimski, jego relikwie zwędrowały do waszej parafii – mówił ks. Nowak.

Podczas procesji różańcowej, która od maja do października odbywa się wokół brzeskiego Rynku, tym razem obok figury MB Fatimskiej były niesione na specjalnie przygotowanym feretronie także relikwie ks. Bukowińskiego.

– Uroczystość wprowadzenia relikwii była poprzedzona duchowym przygotowaniem parafii. W niedzielę poprzedzającą dzień fatimski na każdej Mszy św. głosił homilie i dawał świadectwo ks. Mariusz Kowalski, kapłan z Polski pracujący w Karagandzie, cudownie uzdrowiony w 2008 roku za wstawiennictwem późniejszego błogosławionego po wylewie krwi do mózgu.

Bardzo wielu mieszkańców Brzeska mogło też w niedzielę i środę zaopatrzyć się w dwie wartościowe książki ks. Bukowińskiego „Wspomnienia z Kazachstanu” i „Historia jest nauczycielką życia” – informuje ks. Marcin Gazda, wikariusz w sanktuarium św. Jakuba w Brzesku.

Tarnowski Gość Niedzielny

blank

Podobne artykuły

Back to top button