ADV
blank
Powiat TarnowskiWiadomości

Arsenał broni pod Tarnowem

Pokaźnych rozmiarów arsenał broni zabezpieczyli w podtarnowskiej wsi kryminalni z komisariatu Tarnów-Zachód. Przygotowania jakie poczynili, umożliwiły im wejście na posesję 50-latka, u którego w domu znaleźli pistolet hukowy, z blisko 60 sztukami amunicji kaliber 9 mm, a także pięć innych jednostek broni – dwa rewolwery i trzy „wiatrówki”.

Właściciel „mini arsenału” nie potrafił udokumentować legalność posiadanych przedmiotów. Trafił do komisariatu przy ul. Księdza Indyka w Mościcach, a prosto stamtąd do tarnowskiej prokuratury. Tutaj usłyszał zarzut posiadania pistoletu oraz amunicji bez wymaganego przez prawo zezwolenia. W związku z tym prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Pozostała zabezpieczona broń trafi pod lupę biegłego z zakresu balistyki, który wypowie się na temat jej legalności i ewentualnych modyfikacji, którą podejrzewają śledczy. Niewykluczone więc, że zarzutów na koncie 50-latka jeszcze przybędzie.

Za nielegalne posiadanie broni i amunicji ustawodawca przewidział karę do 8 lat pozbawienia wolności.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

6 Comments

 1. By sie psy nie osmieszaly.
  Wiatrowki, slepaki i pistolet hukowy PAK i „obrzyn” na CO2 na plastikowe kulki.

 2. Czy ktoś redaguje te wasze artkuły?
  Wszystkie wymienione przedmioty są legalne. Nie wiadomo natomiast pod jakim zarzutem mu wjechali na chatę

 3. Policja się nie ośmieszyła, pistolet hukowy na 9mm naboje jest nielegalny (co jest głupotą). Oni wykonują tylko swoją pracę. Ośmieszył się za to dziennikarz pisząc o „arsenale”, pisząc o „jednostkach broni” i utrzymując cały „artykuł” w takiej formie.

  Wstyd!

 4. sie tylko ośmieszają mogli jeszcze noże wyciągnąć i polozyc tam komuna nadal żywa polak nic nie może mieć bo żąd sie boi

 5. A miałem iść spać ale przeczytałem to g…. i jest to tak żenujące, że nie zasnę przez kilka godzin.

Back to top button