WiadomościWideo

Autostrada A4 / Pirat wyprzedzał pasem awaryjnym / 15 lutego 2020 r.

W sobotę 15 lutego 2020 r. około godz. 16.24 na tarnowskim odcinku autostrady (pas w kierunku Rzeszowa) kamera zamontowana w jednym z samochodów zarejestrowała pirata drogowego, który wyprzedzał pasem awaryjnym. Kierujący samochodem marki Mercedes (prawdopodobnie model CLA Coupé) nieoczekiwanie wjechał na pas awaryjny i jadąc nim wyprzedził pojazd w którym była zamontowana kamera. Kierowca Mercedesa wykonując manewr wyprzedzania pasem awaryjnym, przeznaczonym do postoju uszkodzonych samochodów, naraża innych kierowców na olbrzymie niebezpieczeństwo. 

– Takie zachowania na autostradzie trzeba ostro piętnować – napisał kierowca, który zarejestrował zdarzenie.

Pas awaryjny to część pobocza służąca do zatrzymania pojazdu unieruchomionych z przyczyn technicznych bądź kolizyjnych. Wykorzystywany jest jedynie w wyjątkowych okolicznościach i jest oddzielony od pozostałych pasów linią ciągłą. Jazda pasem awaryjnym jest bezwzględnie zabroniona, a karą za takie zachowanie na drodze może być mandat do 500 zł, a w przypadku rażącego naruszenia bezpieczeństwa nawet utrata prawa jazdy.

Jak wskazują wpisy w serwisie tablica-rejestracyjna.pl <== kierowca ma kiepskie opinie wśród innych uczestników ruchu drogowego. Głównie za swój styl jazdy.

Materiał video został nadesłany przez czytelnika na naszą skrzynkę redakcyjną redakcja@informatorbrzeski.pl. Dziękujemy naszym czytelnikom za przesyłane materiały.

 

materiał video nadesłany przez czytelnika

IB

 

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast
Close