Region

Tarnów. Kalendarz wyborczy ustalony

W najbliższym czasie społeczność akademicką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie czekają dwukrotne wybory nowego rektora. Podczas pierwszych wybrany zostanie rektor, który będzie zarządzać Uczelnią do końca obecnej kadencji, czyli do 31 sierpnia, a podczas kolejnych osoba, która pokieruje pracą PWSZ przez pełną, czteroletnią kadencję. Zanim to jednak nastąpi, studenci i pracownicy wybrać muszą Kolegium Elektorów, które – zgodnie z obowiązującymi przepisami – wybiera rektora.

Ustalony właśnie przez członków Uczelnianej Komisji Wyborczej harmonogram przewiduje:

  • zgłaszanie kandydatów do kolegium elektorów – do 28 lutego r.
  • ogłoszenie listy kandydatów do kolegium elektorów – 3 marca 2020 r.
  • wskazanie kandydatów na rektora – do 4 marca 2020 r.
  • wybory członków kolegium elektorów – 5-11 marca 2020 r.
  • ogłoszenie listy członków kolegium elektorów – 16 marca 2020 r.
  • ogłoszenie listy kandydatów na rektora – 16 marca 2020 r.
  • otwarte zebrania prezentujące kandydatów na rektora z udziałem społeczności akademickiej – 17-20 marca 2020 r.
  • wybór rektora przez członków kolegium elektorów – 24 marca 2020 r.

– Obejmując funkcję pełniącego obowiązki Rektora miałem jasno sprecyzowane cele: po pierwsze zapewnić spokojne i sprawne funkcjonowanie Uczelni oraz – po drugie – przeprowadzić wybory nowego rektora – możliwie najszybciej, w pełni transparentnie i w zgodzie z obowiązującymi przepisami – mówi dr hab. Józef Kania, prof. PWSZ.

 – Ciężko pracujemy, żeby te cele osiągnąć, a ogłoszenie kalendarza wyborczego przybliża nas do ich realizacji. Aby zapewnić pełną przejrzystość będziemy na bieżąco informować zainteresowanych o kolejnych podejmowanych przez nas krokach. Myślę tu zarówno o społeczności akademickiej, jak i osobach spoza Uczelni, które są jej życzliwe i wyrażały troskę o jej przyszłość – dodaje.

Szczegółowy Komunikat Uczelnianej Komisji Wyborczej dotyczący wyborów członków kolegium elektorów na kadencję czteroletnią oraz wyboru rektora na kadencję do 31 sierpnia 2020 r.

PWSZ

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast