ADV
RegionWideo

Otwarcie żłobka w Bogumiłowicach / zdjęcia

W piątek 28 lutego 2020 r. w Bogumiłowicach odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenia pierwszego w Gminie Wierzchosławice publicznego żłobka. Opiekę w placówce będzie miało zapewnionych 20 dzieci w wieku do lat 3. Środki na remont i dostosowanie budynku do potrzeb maluszków oraz wsparcie do funkcjonowania placówki  samorząd Gminy Wierzchosławice pozyskał z programu rządowego Maluch+ oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

– Żłobek po pierwsze pozwoli zaopiekować się maluszkami, ale też pozwoli rodzicom pracować aktywnie, robić kariery, rozwijać się – mówił podczas otwarcia wójt Gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.

Wsparcie w postaci zapewnienia opieki nad małymi dziećmi umożliwi rodzicom powrót na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowywaniem dziecka lub utrzymanie zatrudnienia.

– Otwarcie pierwszego żłobka to dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Wierzchosławice, a zwłaszcza młodych rodziców. Dzieci będą miały tutaj dobrą i fachową opiekę. To komfort dla rodziców, którzy będą mogli kontynuować pracę zawodową. Takich miejsc przybywa na mapie Małopolski i to nas bardzo cieszy. Zapewniam, że w nowej perspektywie unijnej również mocny nacisk położony zostanie na wsparcie rodzin – stwierdziła Marta Malec-Lech.

Wstęgę w nowej placówce przecinali: Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, w imieniu Wojewody Małopolskiego Jacek Kowalczyk – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, Pełnomocnik Wojewody ds. Seniorów, Andrzej Mróz – Wójt Gminy Wierzchosławice oraz Beata Kawa – Dyrektorka żłobka. Ze strony władz lokalnych w uroczystościach udział wzięli Jacek Hudyma Wicestarosta Tarnowski, Stefan Dzik i Marek Podraza – Radni Powiatu Tarnowskiego, Małgorzata Moskal Przewodnicząca Rady Gminy Wierzchosławice oraz Radni Gminni: Maria Lech, Władysław Witek, Ewelina Mach, Krzysztof Wiśniewski, Mieczysław Liszka.

W poniedziałek, 2 marca 20 najmłodszych mieszkańców gminy znalazło tu kolorowe, przyjazne wnętrza, profesjonalną opiekę i nowych przyjaciół.

IB / wierzchoslawice.pl / Agenda UMWM w Tarnowie

Fot. Maciej Mazur

VIDEO

Podobne artykuły

Back to top button