ADV
Region

Bochnia / Nabór do chóru Gospel (sekcja młodzieżowa i sekcja dorosłych)

Już za niespełna dwa tygodnie – w sobotę 21 marca 2020 r. o godzinie 14:00 w Miejskim Domu Kultury w Bochni odbędą się przesłuchania do chóru gospel: sekcja młodzieżowa (od 14 lat) i sekcja dla dorosłych.

Organizatorzy chcą stworzyć chór, który będzie utrzymany w gatunku muzycznym gospel. Gospel to rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowej (sakralnej), mającej swój początek w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. Muzyka ta charakteryzuje się dominacją wokalu, teksty mają charakter chrześcijański.

– Lubisz śpiewać? Śpiew daje Ci ogromną radość? Czujesz czasem, że mógłbyś wyśpiewać swoją duszę? Dołącz do nas! – zachęcają organizatorzy.  

Wśród prowadzących przesłuchania będą: Patrycja Stachura – dyrygentka chóru gospel, Szymon Markiewicz – pianista, kompozytor i aranżer muzyki Gospel oraz Wojciech Zwierniak – dyrygent, muzyk, kompozytor i aranżer. Organizatorami wydarzenia są: Agnieszka i Krzysztof Pukowscy oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Scholi w Gierczycach. Wspierają ich: Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni oraz Miejski Dom Kultury w Bochni.

Miejsce przesłuchań: Miejski Dom Kultury w Bochni. ul. Regis 1, 32-700 Bochnia

Wydarzenie na Facebooku <==

Serdecznie zapraszamy!

IB / Natalia Wójcik

 

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button