ADV
Region

Złamał zakaz swobodnego przemieszczania się. Przejechał 20 km na rolkach

Mimo licznych apeli o pozostanie w domach, nadal znajdują się osoby, które lekceważą obowiązujące obostrzenia, a tym samym łamią prawo. Wczoraj (5 kwietnia) policjanci z dąbrowskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który złamał zasady ograniczające możliwość swobodnego przemieszczania się i przemierzył na rolkach 20 km z województwa podkarpackiego.

W niedzielę w godzinach popołudniowych mundurowi z Dąbrowy Tarnowskiej patrolując teren miasta, zauważyli na ul. Jagiellońskiej mężczyznę poruszającego się swobodnie jezdnią na rolkach. Zatrzymali się obok jadącego mężczyzny i mając na uwadze obecne ograniczenia w przemieszczaniu się, policjanci zapytali mężczyznę o cel podróży. 

Jak się okazało,  26-latek przebył 20 km jadąc na rolkach z województwa podkarpackiego do Dąbrowy Tarnowskiej  w celu rekreacyjnym. Naruszenie ograniczenia swobodnego poruszania się młody mężczyzna usprawiedliwiał chęcią skorzystania z wiosennej pogody oraz tym, że jadąc na rolkach przecież z nikim się nie kontaktuje.
Policjanci ukarali mieszkańca Podkarpacia mandatem karnym za nieprzestrzeganie zakazu przemieszczania się. Natomiast za naruszenie porządku ruchu drogowego, w tym przypadku jazdę na rolkach po jezdni (osoba poruszająca się na rolkach zgodnie z przepisami ruchu drogowego jest traktowana jako pieszy) 26-latek został pouczony. Do domu wrócił samochodem – zabrany przez członka rodziny.  
Pamiętajmy, że epidemiologiczne obostrzenia i zakazy zostały wprowadzone dla wspólnego bezpieczeństwa i mają chronić przed gwałtownym rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

malopolska.policja.gov.pl

 

Podobne artykuły

Back to top button